Nowa funkcja Map Google. Przyda się, kiedy bateria się rozładowuje

Nowa funkcja Map Google. Przyda się, kiedy bateria się rozładowuje13.02.2018 11:58
Nowa funkcja Map Google. Przyda się, kiedy bateria się rozładowuje
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Jedziesz na spotkanie, ktoś na ciebie czeka, ale w drodze telefon się rozładował i nikt nie wie, gdzie jesteś. Taki scenariusz już się nie powtórzy dzięki Google Maps.

Nowość jest obecnie testowana i korzystać z niej mogą ci, którzy mają Google Maps w wersji testowej. Od jakiegoś czasu w Google Maps można udostępniać swoją lokalizację. Nowość sprawi, że oprócz tego będziemy mogli z wybranymi osobami podzielić się również stanem baterii.

To może być bardzo przydatna funkcja. Zamiast dzwonić do kogoś lub wysyłać wiadomości, wystarczy za pomocą dzielenia się lokalizacją udostępnić swoje położenie i stan baterii. Gdy jest rozładowana, oczekujący będzie wiedział, gdzie się znajdujemy i dlaczego kontakt z nami może być utrudniony - właśnie z powodu rozładowanego akumulatora.

Z nowości Google’a powinni ucieszyć się nie tylko znajomi czy partnerzy, ale też rodzice, którzy w ten sposób będą mogli wiedzieć, dlaczego ich pociecha nie oddzwania. Wydaje się więc, że ruch Google’a jest ciekawym pomysłem i dodatkową zachętą, by korzystać z Map.

Jako że funkcja jest dopiero testowana, nie jest dostępna dla wszystkich użytkowników. I nie wiadomo jeszcze, kiedy stanie się publiczna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)