Notebook Dell Inspiron 1564 - test
Dell Inspiron 1564 to 15,6-calowy model notebooka do uniwersalnego zastosowania. Jest to urządzenie przeznaczone przede wszystkim do użytku domowego ale z racji pełnowymiarowej klawiatury również sprawdzi się jako maszyna do pracy biurowej.
23.02.2011 16:43
Sercem testowanego modelu jest dwurdzeniową jednostka Intel Core i5-540M, która pracuje nominalnie z zegarem 2,5. GHz, a dzięki funkcji Turbo Bost może ona być podniesiona nawet do 3,06 GHz. Procesor obsługuje technologię Intel Hyper-Threading co pozwala mu przeprowadzać obliczenia w czterech wątkach jednocześnie. W komputerze zainstalowano 4 GB pamięci DDR3 1066 MHz, której możemy zainstalować maksymalnie do 8 GB.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"7 mobilnych gadżetów, o których będziesz marzył w tym roku"
Dell Inspiron 1564. wyposażony jest w 15,6-calowy, błyszczący ekran z matrycą o standardowej rozdzielczości 1366x768 pikseli. Obraz generowany jest przez dyskretny układ graficzny ATI Mobility Radeon HD 4330. Niestety nie jest to demon wydajności i raczej typowym układom dla graczy znacząco ustępuje.
Komputer ma wbudowane trzy porty USB USB 2.0. Dla zewnętrznych wyświetlaczy obrazu dostępne jest złącze D-Sub oraz HDMI. Testowany model wyposażony został w tradycyjny ale szybki dysk twardy 7200 obr./min. i pojemności 320 GB.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"7 mobilnych gadżetów, o których będziesz marzył w tym roku"
Do zasilania komputera zastosowano akumulator o podwyższonej pojemności 810. mAh, który pozwala na ponad trzy i pół godziny odtwarzania filmu DVD oraz prawie sześć godzin pracy w trybie oszczędzania energii. Niestety przez to komputer jest dość wysoki (5,7 cm) i ciężki (2,7 kg).
Testowany Dell Inspiron 156. okazał się dość głośny. Podczas pełnego obciążenia procesora, poziom generowanego hałasu wynosił 33,9 dB (A).
Na pochwałę zasługują dobrej jakości głośniki, które wydają dźwięki znacznie czystsze i soczystsze od przeciętnego notebookowego systemu nagłaśniającego.
Podsumowanie
Solidny i wydajny notebook do uniwersalnego zastosowania. Jego zaleta to dobra jakość wykonania oraz wydajny procesor. Dużym plusem są dobrej jakości głośniki. Do nieporozumień można zaliczyć jedynie użycie w testowanym modelu karty sieciowej LAN 10. Mb/s oraz WiFi standardu G.
Karol Kulas
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"7 mobilnych gadżetów, o których będziesz marzył w tym roku"