Nokia dopiero pracuje nad komórkami pod Windows Phone

Nokia dopiero pracuje nad komórkami pod Windows Phone
Źródło zdjęć: © Gizmodo

21.03.2011 10:05, aktual.: 21.03.2011 10:19

Stephen Elop powiedział agencji Reuters, że w Nokii trwają już prace nad smartfonami przygotowanymi do działania na oprogramowaniu Microsoftu. Rynek oczekuje, że współpraca ogłoszona w ubiegłym miesiącu zacznie szybko przynosić konkrety.

Elop został zatrudniony, by dosłownie ratować Nokię od upadku, więc jego głównym zadaniem jest odwrócenie trendu spadkowego i konkretny przyrost wyników sprzedaży. Nokia, wieloletni lider, od ponad roku niezwykle szybko traci udziały w rynku. Wielu specjalistów uważa, że główną tego przyczyną jest przestarzałe oprogramowanie, ponieważ jakości samego sprzętu Nokii nikt nie kwestionuje.

Obecnie coraz większa część rynku należy do smartfonów, tymczasem prawie połowa przychodów Nokii pochodzi ze sprzedaży prostych modeli. Nadal są one bardzo popularne w krajach rozwijających się. Firma nie odnosi jednak sukcesów szczególnie w USA, gdzie silną pozycję ma Apple i firmy produkujące smartfony z Androidem. Podobny trend można zauważyć w wielu krajach europejskich, tradycyjnie sprzyjających fińskiej firmie.

Elop powiedział, że komórki Nokii z Windowsem pojawią się w sprzedaży w przyszłym roku, ale podkreślił, że celem firmy jest zakończenie przygotowań smartfona z Windows Phone jeszcze w 2011 roku. Prezes Nokii potwierdził, że specjalny zespół już nad takim urządzeniem pracuje. Jednocześnie zaprzeczył pogłoskom, aby zamierzał wprowadzać dalsze zmiany w zarządzie firmy.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)