Nokia Carla - kolejny system dla fińskich komórek

Nokia Carla - kolejny system dla fińskich komórek

Nokia Carla - kolejny system dla fińskich komórek
Źródło zdjęć: © The GameWay/Flickr/CC
23.02.2012 16:18

Nokia Carla, czyli następca systemu Symbian/Nokia Belle, ma się pojawić na rynku w III kwartale - wynika z najnowszych, wciąż niepotwierdzonych informacji. W pierwszej kolejności ma ona trafić do nowych urządzeń, w kolejnym kwartale - jako aktualizacja dla już istniejących.

Pod koniec 2011 roku Nokia poinformowała, że zmienia nazwę swojego systemu z _ Symbiana Belle _ na _ Nokia Belle _. Teraz już wiadomo, kiedy na rynku może się pojawić jego następca.

Ma to nastąpić w III kwartale 201. roku, kiedy to na rynek trafią nowe modele pracujące pod kontrolą systemu Nokia Carla od nowości. W tym samym czasie na rynek trafią istniejące już urządzenia z preinstalowaną wersją tego systemu - wśród nich będą modele 603, 700 oraz 701 (druga generacja modeli z systemem Belle).

Na IV kwartał 2012 zaplanowano udostępnienie aktualizacji dla urządzeń pierwszej generacji z systemem Belle. Wśród nich znajdą się modele N8, C7, E7, X7, E6 oraz C6-01. Będą wśród nich również urządzenia drugiej generacji, które nie doczekają się wznowienia edycji w tym czasie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)