Niemcy. Minister pracy chce w pełni legalizacji pracy zdalnej

Niemcy. Minister pracy chce w pełni legalizacji pracy zdalnej

Niemcy. Minister pracy chce w pełni legalizacji pracy zdalnej
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando
29.04.2020 11:50

Niemiecki minister pracy Hubertus Heil nawołuje do zmiany prawa. Chce, aby praca "z domu" była legalna, nawet po opanowaniu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Zamierza złożyć projekt ustawy.

W niedzielnym wydaniu gazet Bild am Sonntag, niemiecki minister poinformował o swoim projekcie. Wśród argumentów za wprowadzeniem możliwości pracy zdalnej dla każdego, wymieniał odsetek siły roboczej pracującej aktualnie z domu. W czasie pandemii ta liczba wzrosła z 12 proc. do 25 proc., co przekłada się na blisko 8 milionów ludzi.

"Każdy, kto chce i czyja praca na to pozwala, powinien być w stanie pracować z domu, nawet po zakończeniu pandemii koronawirusa" - stwierdził Heil. "Podczas pandemii widzimy, ile pracy można obecnie wykonać w domu" - dodał. Minister podkreśla jednak, że nie chodzi o zmuszanie nikogo do pracy z miejsca zamieszkania. Ludzie mogą całkowicie przejść na home office, lub robić to jeden czy dwa dni w tygodniu.

Jak zauważa agencja Associated Press, Hubertus Heil, minister należący do koalicji kanclerz Angeli Merkel, już w grudniu nawoływał do ustanowienia prawa o pracy z domu. Na długo przed epidemią na terenie Niemczech chciał zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo ludzi, a także o stabilność gospodarki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)