Niedawno wjechali do Polski. Chińczycy budują im oryginalny pociąg

Niedawno wjechali do Polski. Chińczycy budują im oryginalny pociąg

Niedawno wjechali do Polski. Chińczycy budują im oryginalny pociąg
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
03.06.2019 13:32

Leo Express to czeski przewoźnik, którego zobaczyć możemy też na polskich torach. Chińczycy właśnie budują dla Czechów oryginalny pociąg. Wiele wskazuje na to, że pojazd przyjedzie też do Polski. Wygląda naprawdę ciekawie.

Twarz Transformera? A może pociąg Batmana? Chiński pociąg CRRC dla Leo Express może budzić różne skojarzenia. Czesi właśnie pokazali, jak wygląda.

Trzy pociagi zostaną wysłane do Europy statkiem jeszcze w drugiej połowie roku. Wówczas mają zostać sprawdzone na torze testowym VÚŽ w Velimie.

Oryginalnie prezentujące się pociągi - projekt na wyłączność Leo Express, tych pojazdów w barwach innych przewoźników nie zobaczymy - gdy już wyjadą na tory powinny dojechać również do Polski. Leo Express zapowiada, że będą kursować na trasach krajowych jak i międzynarodowych.

Dokładnych relacji nie znamy. Już wiadomo, że najpierw dojadą do Polski czy na Słowację. Pod koniec ubiegłego roku Leo Express wznowiło połączenia z Krakowa do Pragi.

Obraz
© Materiały prasowe
Obraz
© Materiały prasowe
Wewnętrzny układ pojazdu i poszczególne jego elementy zostały zaprojektowane odpowiednio do obecnych potrzeb pasażerów. Pociąg będzie zawierał nowy model kuchni, który umożliwi rozszerzenie oferty cateringowej. Zaplanowano także przestrzeń na pojemniki do recyklingu. Jednostki będą miały zapewniony komfortowy dostęp dla rodziców z wózkiem, osób niepełnosprawnych i pasażerów z rowerami. Miejsce na bagaż, narty i rowery jest standardem
Leo Express

Przewoźnik zapowiada również przedziały z miejscami o wyższej klasie oraz strefę dla dzieci.

Obraz
© Materiały prasowe

Inwestycja w chińskie pociągi pochłonie ponad 5 miliardów koron (828 mln zł). Leo Express ma umowę na dostawę trzech jednostek i opcję na 30 dodatkowych. Przy projekcie współpracowało kilka czeskich studiów projektowych oraz wielu czeskich i europejskich wykonawców.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (210)