Trwa ładowanie...
dxxzpnk

Niebezpieczne zabawki erotyczne? Eksperci ostrzegają przed cyberpułapkami

Rok 2020 zmusił większość z nas do większej aktywności w sieci. To przekłada się na rosnące zagrożenia ze strony cyberprzestępców. Raport ESET przedstawia największe zagrożenia, wśród których wysoką pozycję zajmują luki bezpieczeństwa w zabawkach erotycznych.
Share
Branża erotyczna zagrożona przez cyberprzestępców?
Branża erotyczna zagrożona przez cyberprzestępców?Źródło: Unsplash.com
dxxzpnk

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET w raporcie "Trendy w cyberbezpieczeństwie 2021" przedstawili swoje prognozy na temat bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni w nadchodzącym roku. Zwracają uwagę na kilka zagrożeń, które czyhają nawet w sferze gadżetów erotycznych.

Cyberataki w pandemii koronawirusa

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do tego, że znacznie więcej osób pracuje teraz zdalnie. Odejście od pracy w biurach przyniosło korzyści pracownikom, ale także naraziło sieci firmowe na ataki, zwracają uwagę eksperci ESET.

dxxzpnk

Eksperci są zdania, że nawet po złagodzeniu obostrzeń w związku z pandemią, wiele firm pozostanie w trybie pracy zdalnej, ponieważ ten model dobrze się sprawdza. Jednak postęp w cyfryzacji wiąże się również ze zwiększoną liczbą cyberataków. Te są "zagrożeniem dla organizacji, a firmy muszą tworzyć odporne zespoły i systemy informatyczne, aby unikać finansowych i wizerunkowych konsekwencji takich ataków", dodaje Jake Moore, specjalista ds. bezpieczeństwa ESET.

Ransomware coraz groźniejszy

Ataki ransomware są wciąż groźne, a przestępcy - coraz kreatywniejsi, by zmusić swoje ofiary do płacenia okupów. Według specjalistów ten typ ceberprzestępstw będzie coraz popularniejszy w 2021 roku. I chociaż firmy działają szybko i zdecydowanie, by ukrócić działania przestępców, to hakerzy zwykle dysponują "planem B". "Oni także muszą być elastyczni i nie mogą polegać tylko na jednym mechanizmie ataku", tłumaczą eksperci.

dxxzpnk

Luki bezpieczeństwa w zabawkach erotycznych

Coraz większa liczba inteligentnych zabawek erotycznych sprawia, że stają się one atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców. Eksperci ESET zwrócili uwagę na to, że w czasie pandemii COVID-19 mocno wzrosło zainteresowanie tego typu gadżetami, a to sprawia, że niebezpieczeństwo cyberataków również jest poważniejsze.

- Era inteligentnych zabawek erotycznych dopiero się zaczyna. Innowacje na tym rynku to np. modele z funkcjami VR (Virtual Reality) czy sex-roboty bazujące na technologii sztucznej inteligencji, wyposażone w kamery, mikrofony i możliwość analizy głosu - podaje Cecilia Pastorino, badaczka ds. bezpieczeństwa ESET.

dxxzpnk

- Jak wielokrotnie udowodniono, bezpieczny rozwój wszelkich rozwiązań i świadomość społeczna będą kluczem do zapewnienia ochrony wrażliwych danych. Jako eksperci ds. cyberbezpieczeństwa, zalecamy konsumentom, aby byli świadomi i wymagali, także od dostawców tego typu rozwiązań najlepszych praktyk, zapewniających utrzymanie pełnej kontroli nad ich intymnością w cybernetycznym świecie - dodaje.

Zobacz: 10 porad bezpiecznego korzystania z internetu [Wideo]

Eksperci zwracają również uwagę, że rosnąca liczba coraz bardziej zaawansowanych przestępstw cybernetycznych to poważny problem. Przestępcy coraz lepiej kierunkują swoje ataki, co nasili się w nadchodzącym czasie. Z tego powodu kluczowe jest rozwijanie metod, które zapobiegną cyberatakom, jeszcze zanim one nastąpią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dxxzpnk

Podziel się opinią

Share
dxxzpnk
dxxzpnk
Więcej tematów