Niebezpieczna pogoda w najbliższych dniach. IMGW ostrzega: dzisiejsza poprawa jest chwilowa

Niebezpieczna pogoda w najbliższych dniach. IMGW ostrzega: dzisiejsza poprawa jest chwilowa

Niebezpieczna pogoda w najbliższych dniach. IMGW ostrzega: dzisiejsza poprawa jest chwilowa
Źródło zdjęć: © windy.com
20.02.2020 07:59

Prognoza zagrożeń meteorologicznych na najbliższe dni niestety nie wygląda dobrze. IMGW ostrzega, że należy spodziewać się poważnych utrudnień i warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk pogodowych już w najbliższych dniach.

Dzisiaj temperatura w kraju między 0 a 5 stopni Celsjusza. W większości kraju pogodnie i bezwietrznie, chociaż na południu można spodziewać się przelotnych opadów. Chociaż prognoza pogody na Tłusty Czwartek wygląda bardzo pozytywnie, to w najbliższych dniach możemy spodziewać się pogorszenia warunków pogodowych.

IMGW wydaje ostrzeżenie na najbliższe dni

Instytut ostrzega, że należy się spodziewać powrotu silnych wichur już w najbliższych dniach. Prędkość wiatru może dojść nawet do 100 km/h w niektórych regionach Polski. Na tą chwilę IMGW ogłasza 1. stopień zagrożenia:

  • w dniu 21.02 i 22.02 dla woj. pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz dolnośląskiego
  • w dniu 23.02 dla woj. pomorskiego, zachodniopomorskiego wielkopolskiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - czytamy wyjaśnienie na stronie IMGW. Zaleca się śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych.

Ostrzeżenie IMGW 2. stopnia nad morzem

IMGW alarmuje również, o dużym zagrożeniu związanym z wezbraną wodą. Obserwuje się podniesienie poziomu wód powyżej stanów ostrzegawczych, co wiąże się z ogłoszeniem alertu 2. stopnia. Ostrzeżenie dotyczy całego wybrzeża - woj. zachodniopomorskiego oraz pomorskiego.

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia (określane jako duże) ogłaszane jest wtedy, gdy obserwuje się (lub prognozuje) gwałtowne podnoszenie poziomów wody powyżej bezpiecznego poziomu. IMGW zaleca ostrożność.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)