Nie szczepisz się? Nie skorzystasz z telefonu. Przynajmniej w Indiach

Young professional woman using a mobile phone and smiling photographed from a high angle with copy space
Young professional woman using a mobile phone and smiling photographed from a high angle with copy space
Źródło zdjęć: © Getty Images | Peter Carruthers

12.06.2021 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co kraj to obyczaj. W jednym państwie za szczepionkę można otrzymać los na loterię, w innym kuszą jointem za zastrzyk. Indie postanowiły pójść w nieco innym kierunku.

Pandemia wyjątkowo dotkliwie obeszła się z Indiami, które stoją przed trudnym zadaniem zaszczepienia 67 milionów osób do końca roku. Nic zatem dziwnego, że sposoby na zachęcenie obywateli bywają różne.

Władze Pendżabu, znanego też jako "Kraina Pięciu Rzek", wpadły na pomysł nieco radykalny. Osoby, które nie poddadzą się szczepieniu przeciwko COVID-19, będą miały blokowane karty SIM w swoich telefonach. Nie wiadomo, jak cały proces miałby wyglądać, ale jest realnie brany pod uwagę.

Warto przy tym dodać, że szeroko zakrojona akcja szczepień zaczęła się tam w marcu i do 1 czerwca pierwszą dawkę otrzymało zaledwie 4,2 mln osób. Nic zatem dziwnego, że władze zaczynają sięgać po coraz nowsze i oryginalne pomysły.

Indie są jednym z najbardziej dotkniętych pandemią COVID-19 państwem na całym świecie. Od początku epidemii według oficjalnych danych w tym kraju wirusa SARS-CoV-2 zdiagnozowano u 24,97 mln osób. Z powodu COVID-19 zmarło tam już ponad 274 tys. osób.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (488)