Trwa ładowanie...
d2fz6r8

Nie bądź jak PolskieRadio24. Zobacz, co zrobić, żeby przelogować się na Twitterze

Bierzesz udział w politycznej dyskusji, atakujesz przeciwnika ostrym tekstem i już czekasz na polubienia. Jest za to skandal, bo obelgi wysłałeś z konta firmy, a nie swojego. Podpowiadamy, co należy zrobić, by nie popełnić błędu jak PolskieRadio24.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wpadka PolskieRadio24 na Twitterze
Wpadka PolskieRadio24 na Twitterze (Twitter)
d2fz6r8

"Dziady kalwaryjskie", "pluskwy" - takie określenia padły w komentarzu pod zdjęciami posłów Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej. Niestety w Polsce tak wyglądają polityczne dyskusje w mediach społecznościowych. Tutaj sprawa jest poważna nie tylko z powodu obelg - autorem wpisu był profil PolskieRadio24.pl, czyli twitterowe konto portalu informacyjnego Polskiego Radia.

Takie przypadki się zdarzają. A to polityk pozdrowi sam siebie, a to ministerstwo opublikuje wulgarny wpis. Dlaczego tak się dzieje? Do twitterowej wpadki doprowadzają nieuwaga i wygoda.

d2fz6r8

Mobilna aplikacja Twittera pozwala zarządzać kilkoma profilami. Wystarczy kliknąć w strzałkę obok naszego awataru, by znaleźć opcję "Utwórz nowe konto" lub "Dodaj instniejące konto". Po dopisaniu kolejnego profilu możemy łatwo pomiędzy nimi przeskakiwiać - bez konieczności wylogowywania i wpisywania haseł. Wystarczy tylko kilknąć w profilowe zdjęcie.

   WP.PL
(WP.PL)

Zobacz też: niebezpieczne memy

Najwyraźniej mylące może być ustawienie awatarów. Te są obok siebie - po lewej stronie pojawia się "aktywne" konto, po prawej te, którym zarządzamy, ale obecnie nie jesteśmy na nim zalogowani:

   WP.PL
(WP.PL)

Na dodatek konto, na którym obecnie się znajdujemy, jest podpisane nazwą użytkownika. Jednak bardzo prawdopodobne, że niektórzy użytkownicy o tym zapominają i gdy tylko widzą swój awatar, myślą, że są na koncie prywatnym. I wpadka gotowa. Takie przypadki jak ten z PolskieRadio24.pl są oczywiście skrajne. Ale podobny błąd może przytrafić się każdemu. Łatwo sobie wyobrazić, że z profilu firmowego wrzucimy nasze zdjęcie z wakacji lub żartobliwy wpis skierowany do znajomych.

d2fz6r8

Czytaj też: Twitter zablokuje twoje konto, jeśli nazwiesz się Elon Musk

Na komputerze sprawa wygląda nieco inaczej, bo trzeba korzystać z dodatkowych rozszerzeń, by w szybki i łatwy sposób przełączać się między kontami w przeglądarkowej wersji Twittera.

Czytaj też: Podstępny żart na Twitterze. Lepiej tego nie rób

Jeżeli nie chcecie zaliczyć podobnej wpadki do twitterowego profilu PolskieRadio24.pl, dokładnie sprawdzajcie, na jakim koncie jesteście zalogowani. A najlepiej będzie, gdy po prostu wstrzymacie się od obrażania innych i tym podobnych kontrowersyjnych treści.

d2fz6r8

Podziel się opinią

Share
d2fz6r8
d2fz6r8
Więcej tematów