Netflix ograniczy współdzielenie kont? Firma planuje zmiany

Netflix ograniczy współdzielenie kont? Firma planuje zmiany
Źródło zdjęć: © flickr.com | Matthew Keys

24.10.2019 10:38, aktual.: 24.10.2019 11:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnie wyniki finansowe skłoniły Netflix do przemyślenia swojej strategii dystrybucji usługi. Wielu użytkowników nie będzie zadowolonych, ponieważ zmiany mają dotknąć współdzielenia kont.

Według najnowszych wyników finansowych za III kwartał 2019, zadłużenie Netflixa wzrosło do 15 mln dolarów. Są to jednak głównie pożyczki wzięte na nowe, oryginalne produkcje, które będą pojawiać się na platformie. Wzrost przychodów w tym kwartale firma ocenia na 31 proc., a zysk netto wyniósł 665 mln dolarów.

Mimo że wynik jest o wiele korzystniejszy dla firmy niż w 2018 roku, to Netflix planuje wprowadzić pewne zmiany. Jak podaje The Independent, firma planuje zająć się przede wszystkim problemem z udostępnianiem haseł. Chociaż nie podano jeszcze szczegółów, wiadomo, że Netflix szuka sposobu na ograniczenie współdzielenia kont przez wielu użytkowników.

Warto przypomnieć, że w tym momencie w ramach jednego abonamentu możemy stworzyć do 5 profili na każdym koncie. W zależności od zakupionego planu Netflix blokuje możliwość oglądania na wielu urządzeniach jednocześnie. W przypadku zakupu najdroższego pakietu jednocześnie możemy oglądać na 4 różnych urządzeniach korzystając z jednego konta.

To nie pierwszy przypadek, kiedy Netflix chce ukrócić praktyki, np. handlowania dostępami do konta Netflix na portalach aukcyjnych. Pierwszym krokiem było odcięcie Polaków od możliwości korzystania z 30-dniowego okresu testowego. Zmiana ta została wprowadzona w marcu tego roku. Warto zaznaczyć, że testowane przez Netflix rozwiązania są różne w zależności od rynku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)