Nauka gry na gitarze - aplikacje, które w tym pomogą

Nauka gry na gitarze - aplikacje, które w tym pomogą
Źródło zdjęć: © istockphoto.com | millionsjoker

15.11.2017 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gra na gitarze to przydatna umiejętność, która urozmaici rodzinne spotkania, czy wakacyjne wyjazdy. Wiele aplikacji oferuje naukę gry na tym instrumencie bez konieczności wychodzenia z domu. Sprawdźmy jakie aplikacje pomogą nam w zdobyciu podstawowych zdolności.

Gitara

Na samym początku warto pobrać darmową aplikację Gitara stworzoną przez studio Fotoable.

Jest to symulator gitary dostępny w Google Play. Program oferuje dostęp do bazy akordów gitarowych, wysoką jakość dźwięku oraz przyjemną dla oka grafikę z możliwością personalizacji. Stworzenie bardziej złożonych melodii umożliwia obsługa multitouch. Niestety program nie obsługuje polskiej wersji językowej. Aplikacja na telefon Gitara jest ciekawa i prosta w obsłudze, a do tego może zachęcić nas do kupna prawdziwego sprzętu muzycznego i zapisania się na lekcje muzyki.

Learn Guitar Chords

Drugą propozycją z darmowych aplikacji jest Learn Guitar Chords.

Ten ciekawy program skierowany do początkujących użytkowników podpowie, jak układać palce do wybranych akordów. Atutem darmowej aplikacji Learn Guitar Chords jest to, że na bieżąco możemy ćwiczyć wybrane chwyty a program odtwarza dźwięk w czasie rzeczywistym. Wersja płatna aplikacji do nauki gry na gitarze jest pozbawiona reklam.

Nauka akordów dla początkujących

Najprostszą i najmniej wymagającą aplikacją do nauki akordów jest produkt ANB-Studio, Nauka akordów dla początkujących.

Aplikacja zajmuje jedynie 3 MB pamięci i ma formę poradnika. Prostota i niskie wymagania czynią Naukę akordów dla początkujących kuszącą propozycją dla, jak wskazuje nazwa, osób zaczynających grę na gitarze.

Lekcje gitarze początkujący LI

Jedną z płatnych propozycji jest aplikacja, którą znajdziemy w sklepie Google Play o spolszczonym tytule Lekcje Gitarze Początkujący LI.

Mimo, że nazwa spolszczona translatorem Google nie zachęca do pobrania tego tytułu, możemy pozytywnie się zaskoczyć. Jest to program zawierający zestaw filmów poradnikowych nagranych przez profesjonalnego gitarzystę Francka Graziano. Oprócz filmików mamy wiele instrukcji obrazkowych, które ułatwiają przyswojenie nowej wiedzy przekazywanej przez instruktora. Aplikacja Lekcje Gitarze Początkujący LI jest dostępna w angielskiej, francuskiej, niemieckiej i hiszpańskiej wersji językowej.

Fretboard Master

Większość programów do nauki gry na gitarze wymaga znajomości języka angielskiego. Fretboard Master jest skierowany do osób, które preferują polskie aplikacje.

Fretboard Master to program komputerowy stworzony przez polskiego producenta Bartosza Warzochę dla użytkowników systemów operacyjnych Windows. Program w prosty sposób wspomaga naukę gry na gitarze. Jest także źródłem informacji na temat akordów lub skal muzycznych. Darmowa aplikacja Fretboard Master przyda się każdemu gitarzyście.

Należy pamiętać, że nauka gry na gitarze za pośrednictwem telefonu czy komputera nie zastąpi nam wykupionych lekcji muzyki. Jednak jeśli zależy nam jedynie na nauce podstaw, które ułatwią nam zagranie prostej melodii na wakacyjnym ognisku, warto spróbować. Koszt tego typu nauki jest znikomy. W sklepie Google Play znajdziemy mnóstwo darmowych aplikacji do nauki gry na gitarze. Warto samemu je przetestować a możliwe, że nakłoni to nas do zakupu prawdziwego sprzętu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)