Niezbędne aplikacje na iPhone'a

Niezbędne aplikacje na iPhone'a

Niezbędne aplikacje na iPhone'a
Źródło zdjęć: © flickr.com | Kārlis Dambrāns
Bolesław Breczko
23.12.2016 12:56, aktualizacja: 24.12.2016 13:04

Jeśli to Twój pierwszy iPhone, najpierw utwórz konto Apple ID. Jest ono wymagane do korzystania z podstawowych funkcji, usług i aplikacji. Aby stworzyć Apple ID korzystając z iPhone'a lub iPada, wykonaj instrukcję stworzoną przez Apple:

1. Otwórz aplikację iTunes Store.
2. Przewiń w dół i stuknij opcję "Zaloguj się".

Obraz
© Apple.com

3. Stuknij opcję Utwórz nowy Apple ID.
4. Wybierz kraj odpowiadający adresowi płatnika powiązanemu z Twoją metodą płatności, a następnie stuknij Dalej.
5. Zapoznaj się z warunkami użytkowania i zasadami ochrony prywatności stosowanymi przez Apple, a następnie stuknij opcję Akceptuję. Jeśli pojawi się prośba o potwierdzenie, ponownie stuknij Akceptuję.
6. Uzupełnij formularz, aby utworzyć nowe konto Apple ID, a następnie kliknij opcję Dalej. Wskazany przez Ciebie adres e-mail będzie Twoim nowym identyfikatorem Apple ID. Formularz obejmuje również pytania zabezpieczające zapewniające ochronę i opcję ratunkowego adresu e-mail. Zalecamy podanie takiego adresu.
Jeśli próbujesz utworzyć konto, używając istniejącego Apple ID, pojawi się komunikat, że podany adres e-mail jest już powiązany z kontem Apple ID. Stuknij Kontynuuj, a następnie stuknij opcję Użyj istniejącego Apple ID na kolejnym ekranie, aby się zalogować.
7. Wprowadź dane karty kredytowej i dane płatnika, a następnie stuknij opcję Gotowe. Karta nie zostanie obciążona, dopóki nie dokonasz zakupu. Możesz później zmienić lub usunąć informacje dotyczące płatności.
8.Na swój adres e-mail otrzymasz wiadomość weryfikacyjną od Apple z instrukcjami dotyczącymi weryfikacji adresu e-mail. Dowiedz się, co zrobić, jeśli konieczna jest konfiguracja konta e-mail na telefonie iPhone, iPadzie lub iPodzie touch.
Po weryfikacji adresu e-mail możesz zalogować się do sklepu iTunes Store, App Store i innych usług Apple, np. iCloud, za pomocą nowego konta Apple ID.

1 / 13

Facebook i Messenger

Obraz
© Apple Store

Facebook i Messenger to jedne z najczęściej używanych aplikacji. Służą, jak można się domyślić, do korzystania z portalu społecznościowego Facebook i komunikowania się ze znajomymi. Można to robić też przez przeglądarkę, ale aplikacje są wygodniejsze i oferują więcej funkcjonalności.

2 / 13

Instagram

Obraz
© Apple Store

Instagram to portal społecznościowy do dzielenia się zdjęciami. Jeśli nie masz tam profilu, to może warto spróbować - podobno jedno zdjęcie jest więcej warte niż tysiąc słów.

3 / 13

Camera+

Obraz
© Apple Store

Rozbudowany edytor zdjęć, idealny do poprawienia kontrastu i nasycenia barw, a także do kontroli wszystkich innych wartości. Do dyspozycji daje też dziesiątki filtrów, które wzbogacą nasze zdjęcia.

4 / 13

iMovie

Obraz
© Apple Store

iMovie to aplikacja do edycji filmów. Dzięki niej przytniesz, zmontujesz i nałożysz efekty na swoje filmy.

5 / 13

WP24

Obraz
© Apple Store

Bądź na bieżąco z aktualnymi wydarzeniami w Polsce i na świecie. Dzięki aplikacji Wirtualnej Polski wygodnie sprawdzisz najnowsze wiadomości, prognozę pogody i obejrzysz Telewizję WP.

6 / 13

Feedly

Obraz
© Apple Store

Informacje z wybranych przez ciebie magazynów i portali w jednym miejscu. Aplikacja Feedly to czytnik kanałów RSS, przeczytasz w niej wiadomości z wybranych przez siebie stron.

7 / 13

SwiftKey

Obraz
© Apple Store

Dzięki klawiaturze SwiftKey możesz pisać "mażąc" palcem po klawiaturze. Dodatkowo możesz ją skonfigurować odpowiednio do własnych potrzeb i dodać własne skróty.

8 / 13

Google Chrome

Obraz
© Apple Store

Mobilna wersja popularnej przeglądarki. Jeśli korzystasz z Chrome'a na komputerze i masz tam konto Google, to możesz korzystać z tych samych ustawień oraz ulubionych stron na telefonie.

9 / 13

Poczta Gmail

Obraz
© Apple Store

Jeśli korzystasz z konta Gmail, to ta aplikacja będzie niezbędna. Szybka i wygodna zapewnia dostęp do wszystkich wiadomości i kontaktów. Dzięki aplikacji będziesz mógł nawet cofnąć wysłanego już e-maila.

10 / 13

YouTube

Obraz
© Apple Store

Oglądaj swoje ulubione filmy wygodniej dzięki mobilnej aplikacji YouTube.

11 / 13

WhatsApp

Obraz
© Apple Store

Dzięki WhatsApp możesz wykonywać połączenia i wysyłać smsy za pośrednictwem internetu. Jeśli masz dostęp do Wi-Fi, a na koncie brak środków, WhatsApp będzie rozwiazaniem dla ciebie.

12 / 13

Allegro

Obraz
© Apple Store

Allegro to jeden z najpopularniejszych portali w Polsce, dzięki mobilnej aplikacji jego obsługa na telefonie będzie wygodniejsza.

13 / 13

Google Translate

Obraz
© Apple Store

Jedna z najlepszych aplikacji do tłumaczeń. Oprócz podstawowej funkcji, czyli tłumaczenia wpisanych lub usłyszanych słów lub fraz, może też tłumaczyć tekst ze zdjęć, znaków czy menu w restauracji.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)