Trwa ładowanie...

NASA znów wyśle człowieka na Księżyc. Ale najpierw polecą roboty

Amerykańska agencja kosmiczna najwyraźniej planuje powrócić na Księżyc. Pierwszym krokiem do jego zdobycia będzie wysłanie robotycznej załogi. Początek misji już w 2019 roku.
Share
Tak jak Charles Duke, kolejni astronauci mogą mieć okazje do stąpania po Księżycu
Tak jak Charles Duke, kolejni astronauci mogą mieć okazje do stąpania po KsiężycuŹródło: NASA, Fot: NASA John W. Young
d3br025

W poniedziałek administrator NASA, Jim Bridenstine, przedstawił nowe plany agencji. Podczas spotkania National Space Council w Białym Domu powiedział jasno: "Wracamy na Księżyc". Wygląda na to, że Stany Zjednoczone chcą znowu wysłać swoich astronautów na naszego naturalnego satelitę. Informacje, na temat przyszłych lotów zawarto w planach nowej dyrektywy SPD-3 (Space Policy Directive-3).

"Stany Zjednoczone wyślą najpierw robotycznych kosmonautów na Księżyc. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, lot odbędzie się jeszcze w przyszłym roku", poinformował przedstawiciel NASA. Misje mają na celu zwiększenie zdolności ludzi do powrotu na Księżyc.

d3br025

W celu realizacji lotów na Księżyc NASA będzie współpracowała z prywatnymi przedsiębiorstwami. Jednak nie sprecyzowano jeszcze, która z firm może być potencjalnym partnerem. Niedawno Jeff Bezos, właściciel Blue Moon, wypowiedział się w temacie kolonizacji Księżyca w dość jednoznaczny sposób. "Zrobimy to nawet bez ich pomocy" - chodziło mu oczywiście o NASA.

W grudniu została podpisana dyrektywa dotycząca programów kosmicznych NASA. Prezydent Trump już wtedy powiedział, że umożliwi ona powrót astronautów na Księżyc oraz doprowadzi do misji na Marsa. W zeszłym miesiącu Trump nakazał rządowi przegląd reguł dotyczących lotów kosmicznych.

Przeczytaj też: Sensacyjny odkrycie na Marsie. Jego wyjaśnienie nie jest wcale takie proste

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3br025

Podziel się opinią

Share
d3br025
d3br025
Więcej tematów