Trwa ładowanie...
ycipk-2igi4v

NASA znalazła wodę na Marsie zaledwie kilka centymetrów pod powierzchnią. Naukowcy w szoku

Jeśli potrzebujecie trochę wody, warto wybrać się na Marsa. Wystarczy łopata, aby dokopać się do źródła. Naukowcy są zaskoczeni, że woda jest niemal "na wyciągnięcie ręki". NASA informuje, że w niektórych miejscach lód znajduje się zaledwie 2,5 centymetra pod powierzchni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA znalazła ogromne pokłady wody na Marsie i stworzyła "mapę skarbów"
NASA znalazła ogromne pokłady wody na Marsie i stworzyła "mapę skarbów" (NASA)
ycipk-2igi4v

NASA poinformowała o odkryciu wody w formie lodu zaledwie centymetry pod powierzchnią Marsa. "Nie potrzebujesz koparki aby ją wykopać. Możesz użyć łopaty” - napisał na blogu NASA główny autor artykułu, Sylvain Piqueux z NAS Propuls Jet Laboratory.

Naukowcy opracowali mapę zapasów wody na Marsie, którą sami określili jako "mapę skarbów". Możecie ją znaleźć pod tym adresem w pełnej rozdzielczości. Dane pozyskano przez urządzenia Mars Climate Sounder zainstalowane na sondzie Mars Reconnaissance Orbiter oraz Thermal Emission Imaging System (THEMIS) na sondzie Mars Odyssey.

NASA
Podziel się
ycipk-2igi4v

Naukowcy stworzyli mapę powierzchni Marsa, która pokazuje, gdzie znajdują się zapasy lodu. W niektórych miejscach kryje się zaledwie 2,5 centymetra pod powierzchnią. To świetna wiadomość dla przyszłych kolonii marsjańskich. Jak widać na mapie, pokłady wody znajdują się głównie w regionach podbiegunowych.

Zobacz też: Mars: odkrycie zaskoczyło naukowców, dając zupełnie nowy obraz Czerwonej Planety

"Stale gromadzimy dane dotyczące ilości lodu na Marsie, szukając najlepszych miejsc do lądowania dla astronautów". Zbieranie takich informacji jest kluczowe, biorąc pod uwagę potencjalne zainteresowanie NASA budowaniem bazy na Czerwonej Planecie. Bez wody ludzie nie będą w stanie tam przetrwać.

Czytaj też: Mars: Ciekawe miejsca, które mogą odwiedzić przyszli turyści

ycipk-2igi4v

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2igi4v

ycipk-2igi4v
ycipk-2igi4v