ycipk-1s5olc

NASA zaobserwowała na Marsie ziemskie zjawisko. Wygląda niesamowicie

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter zaobserwowała wyjątkowe zjawisko na powierzchni Marsa. Chociaż naukowcy zdawali sobie sprawę z jego istnienia, dotychczas nie udało się go zaobserwować.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na Marsie również dochodzi do ogromnych lawin
Na Marsie również dochodzi do ogromnych lawin (NASA)
ycipk-1s5olc

Kilka miesięcy temu obserwowaliśmy trzęsienie ziemi na Marsie. Niektórzy nazywali je wówczas trzęsieniem Marsa lub po angielsku "Marsquake". Tym razem NASA przedstawia nam kolejne zjawisko, które znamy dobrze z naszej planety.

Sonda Mars Reconnaissance Orbiter, należąca do NASA, dostrzegła ogromną lawinę lodu na czerwonej planecie. Zjawisko zostało zaobserwowane za pomocą aparatu HiRise i potwierdzone przez zespół naukowców z Uniwersytetu Arizona.

"Każdej wiosny promienie słoneczne padają na boki stoku warstw lodu na Biegunie Północnym Marsa, znanym jako złoża warstwowe" - pisze planetolog Candy Hansen. Jak tłumaczy naukowiec - "ciepło destabilizuje lód i uwalniają się bloki". Zupełnie, jak na Ziemi.

ycipk-1s5olc

Zobacz też: Odkryli niezwykły krater na powierzchni Marsa. "Nigdy czegoś takiego nie widzieliśmy"

Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) krąży po orbicie Marsa już od 13 lat. Za pomocą aparatu HiRise dostarcza nam wielu fascynujących zdjęć. Jej doskonałej jakości fotografie mogą pomóc również w doborze odpowiedniego miejsca na potencjalne lądowanie misji załogowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1s5olc
Polub WP Tech
ycipk-1s5olc
ycipk-1s5olc
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1s5olc