NASA rozdaje bilety z imieniem i nazwiskiem. Chodzi o lot na Marsa

NASA rozdaje bilety z imieniem i nazwiskiem. Chodzi o lot na Marsa

NASA rozdaje bilety z imieniem i nazwiskiem. Chodzi o lot na Marsa
Źródło zdjęć: © NASA/JPL
Arkadiusz Stando
27.05.2019 07:42

W 2020 roku NASA planuje kolejny lot na Marsa. Tym razem na Czerwoną Planetę poleci łazik, a wraz z nim Amerykanie chcą wysłać miliony imion i nazwisk ludzi z całego świata. Ja już mam swój bilet.

Jeśli kiedykolwiek człowiek postawi nogę na Marsie, jego nazwisko na kombinezonie nie będzie pierwszym jakie się tam znalazło. Nawet nie będzie w pierwszej setce. Podczas ostatniej misji NASA InSight, w którą spory wkład mieli Polacy, na Marsa trafiło 2 miliony nazwisk z całego świata.

W przyszłym roku kolejna szansa na wysłanie swojego nazwiska. NASA już zbiera zgłoszenia. O ile nie boicie się udostępnić swoich danych, bilet na Marsa możecie zdobyć pod tym adresem. Należy podać: imię, nazwisko, państwo zamieszkania, kod pocztowy oraz adres e-mail. W tym roku już prawie 2 miliony osób zgłosiło się po bilet.

"Przygotowując się do rozpoczęcia tej historycznej misji na Marsa, stwierdziliśmy, że chcemy, aby wszyscy mogli w niej uczestniczyć" - powiedział Thomas Zurbuchen z NASA's Science Mission Directorate. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 30 września, więc się pospieszcie.

Zobacz też wideo: "Oumuamua - pierwszy posłaniec. Niezwykłe odkrycie naukowców"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)