NASA publikuje unikalne wideo. Pokazała widok na Księżyc z okna Neila Armstronga

NASA publikuje unikalne wideo. Pokazała widok na Księżyc z okna Neila Armstronga
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Karolina Modzelewska

20.07.2019 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z okazji 50. rocznicy lądowania na Księżycu, NASA opublikowała liczne materiały upamiętniające ten moment. Jednym z nich jest dotąd niepublikowane wideo, które przedstawia widok z okna Neila Armstronga i Buzza Aldrina w lądowniku Eagle.

Lądownik wykorzystany w misji Apollo 11, wyposażony był tylko w jedną kamerę, która rejestrowała co dzieje się na zewnątrz pojazdu. Kamera znajdowała się przy oknie Buzza Aldrina i nagrywała z prędkością 6 klatek na sekundę. Pozostałe kamery monitorowały to, co działo się w jego wnętrzu.

Pierwsze takie nagranie NASA

NASA zdecydowała, że po raz pierwszy opublikuje widok, który w trakcie misji Apollo 11 podziwiał Armstrong i Aldrin. W nagraniu wykorzystane zostały rzeczywiste obrazy Księżyca, pochodzące z sondy kosmicznej LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter).

Nagranie NASA przedstawia symulację i widok rzeczywisty, który Armstrong i Aldrin obserwowali na 3 minuty przed lądowaniem na Księżycu. Był to moment, w którym Armstrong przejął ręczne sterowanie modułem księżycowym i szukał miejsca do bezpiecznego lądowania, bez głazów i niewielkich kraterów.

Armstrong bezbłędnie wykonał swoje zadanie. Dzięki niemu lądownik Eagle sprawnie wylądował na Księżycu. Chwilę po lądowaniu Armstrong opuścił pojazd, stający się tym samym pierwszym człowiekiem na Księżycu. Tym samym misja Apollo 11 stała się sukcesem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (204)