NASA publikuje ekscytujące zdjęcia z kosmosu. Najpierw Londyn, teraz Amazonka
Astronautka NASA opublikowała oszałamiające zdjęcie Amazonki zrobione z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dwa dni wcześniej, Jessica Meir podzieliła się z internautami wspaniałym widokiem Londynu z perspektywy ISS. Zobacz wyjątkowe fotografie
02.12.2019 13:21
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Jessica Meir, astronautka biorąca udział w 61. ekspedycji NASA opublikowała w sieci niesamowite zdjęcie Amazonki. Zapierające dech w piersiach widoki Ziemi, to z pewnością jedna z tych rzeczy, których możemy pozazdrościć ekipie znajdującej się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na całe szczęście istnieje internet, dzięki któremu możemy poczuć chociaż namiastkę tego, co astronauci na ISS.
- Jestem wdzięczna za wyjątkową okazję jaka nadarzyła mi się w tym roku i mogę zobaczyć naszą cenną planetę Ziemię z góry. Dziękuję wszystkim tym, którzy starają się ją chronić - napisała pod zamieszczonym na TT zdjęciem astronautka.
Fotografia została opublikowana w czwartek, z okazji Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych. Na poniższych zdjęciach można zobaczyć, jak bawili się członkowie zespołu przebywającego na ISS w tym ważnym dla amerykanów dniu.
Londyn nocą widziany z kosmosu
Zdjęcie najdłuższej rzeki świata to nie jedyna oszałamiająca fotografia, którą w zeszłym tygodniu opublikowała Meir. Dwa dni wcześniej astronautka podzieliła się z internautami cudownym widokiem Londynu.
- Zobaczcie jasne światła Londynu. Mam wiele czułych wspomnień z moimi krewnymi i przyjaciółmi z tego miasta - myślę o was wszystkich z niskiej orbity Ziemi - napisała Meir na TT.
Przy okazji wyjątkowych zdjęć udostępnionych przez astronautkę, przypominamy także kilka innych fotografii zrobionych z kosmosu na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat.
Lodowaty obszar nad rzeką Rio de la Colonia w południowym Chile, grudzień 2000 r.
Jezioro Powell na rzece Kolorado, wrzesień 2016 r.
Błysk słońca odbijający się od Oceanu Spokojnego, lipiec 2018 r.
Zamarznięte jezioro w Himalajach, styczeń 2016 r.
ISS porusza się z prędkością 28800 km/h. Stacja dokonuje jednego obiegu Ziemi w ciągu 90 minut, co daje prawie 16 okrążeń wokół naszej planety w ciągu doby. Orbita znajduje się na wysokości około 400 kilometrów nad powierzchnią Ziemi.