NASA potwierdziła istnienie prawie 100 egzoplanet. Kosmiczny teleskop może odkryć jeszcze więcej

NASA potwierdziła istnienie prawie 100 egzoplanet. Kosmiczny teleskop może odkryć jeszcze więcej16.02.2018 13:05
NASA potwierdziła istnienie prawie 100 egzoplanet. Kosmiczny teleskop może odkryć jeszcze więcej
Źródło zdjęć: © Fotolia

W trakcie poszukiwań obiektów podobnych do Ziemi, naukowcom udało się potwierdzić istnienie 95 kolejnych egzoplanet, czyli planet pochodzących z innego układu planetarnego. Odkrycia dokonano dzięki Kosmicznemu Teleskopowi Keplera.

Wraz z kolejnymi misjami i ich sukcesami, dowiadujemy się coraz więcej o otaczającym nas świecie. Tym razem, prowadzona przez NASA misja K2, dostarczyła ludzkości informacji o 95 planetach istniejących poza naszym układem planetarnym.

Najnowsze odkrycia zwiększają łączną liczbę wykrytych przez Kepler planet do prawie 300. Teleskop odpłaca się naukowcom, po tym, jak w 2013 r. przeszedł wielką awarię.

"Rozpoczęliśmy od analizy 275 kandydatów, z których 149 zostało sklasyfikowanych jako prawdziwe egzoplanety. Z kolei 95 z tych planet okazało się nowymi odkryciami" - mówi Andrew Mayo, z National Space Institute (DTU Space) w Danii, w komunikacie prasowym .

Zespół odnalazł planety o różnych rozmiarach, od mniejszych od Ziemi, do większych nawet od Jowisza. Nie było tak łatwo odkryć taką ilość planet, a szczególnie odróżnić je od innych obiektów odkrytych przez teleskop. Ciężko jest wyodrębnić sygnały egzoplanet spośród wszystkich wykrywanych przez urządzenie.

Jak dotąd naukowcy z Kepler i misji K2 odkryli ponad 5100 obiektów, które potencjalnie mogą być egzoplanetami, jednak musi potwierdzić je analiza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)