NASA opóźnia misję Dragonfly. Lot na księżyc Saturna przełożony o rok

NASA opóźnia misję Dragonfly. Lot na księżyc Saturna przełożony o rok

NASA opóźnia misję Dragonfly
NASA opóźnia misję Dragonfly
Źródło zdjęć: © YouTube
29.09.2020 10:14

NASA potwierdziła informacje dotyczące opóźnienia misji Dragonfly, w ramach której specjalny dron ma zbadać Tytana, ogromny księżyc Saturna. Jak poinformowano, jednym z powodów przełożenia startu przedsięwzięcia jest pandemia koronawirusa.

Tytan to jeden z tych kosmicznych obiektów, który od wielu lat intryguje naukowców. Potężny księżyc Saturna posiada gęstą atmosferę, a także jest jedynym ciałem niebieskim poza Ziemią, na którym odkryto jeziora. Nic dziwnego, że NASA wiąże ogromne plany z dokładnym przebadaniem Tytana. Niestety, na efekty swojej misji, agencja będzie musiała jeszcze poczekać.

Misja Dragonfly zakładająca wysłanie na księżyc Saturna specjalnego drona została przesunięta o kolejny rok. NASA poinformowała, że start misji nie nastąpi wcześniej niż w 2027 roku.

Dron, który zostanie wysłany na Tytana będzie zdolny do wykonywania pomiarów stanowisk odległych od siebie o dziesiątki kilometrów. Po trwającej nawet dziewięć lat misji Dragonfly, zebrane próbki pozwolą naukowcom m.in. na ocenę zdolności do życia na księżycu Saturna.

NASA wśród powodów decyzji o przesunięciu startu misji wymienia m.in. pandemię koronawirusa oraz jej znaczący wpływ na budżet Wydziału Nauk Planetarnych. Eksperci przypominają, że lot na odległe ciało niebieskie to niezwykle kosztowne przedsięwzięcie.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)