ycipk-q8anb2

NASA ogłosiła zakup kolejnych kapsuł załogowych Orion. Powrót na Księżyc coraz bliżej

NASA ogłosiła w poniedziałek, że zamówi co najmniej sześć kapsułek załogi wielokrotnego użytku od Lockheed Martin, dzięki czemu więcej astronautów będzie mogło odbyć lot w okolice Księżyca w 2020 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NASA ogłosiła zakup kolejnych kapsuł załogowych Orion
NASA ogłosiła zakup kolejnych kapsuł załogowych Orion (NASA)
ycipk-q8anb2

NASA wybrała Lockheed Martin do opracowania statku kosmicznego Orion w 2006 roku, kiedy kapsuła była częścią programu księżycowego Constellation zainicjowanego przez prezydenta George'a W. Busha. Program Constellation został anulowany w 2010 roku, ale statek kosmiczny Orion przetrwał. 6 nowych kapsuł będzie kosztować ponad 2,7 mld dolarów.

Umowa produkcyjna i operacyjna Orion (OPOC) ustanawia linię produkcyjną dla statku kosmicznego Orion w celu wsparcia programu Artemis. Celem misji Artemis jest powrót astronautów na Księżyc już w 2024 roku.

ycipk-q8anb2

"Ten kontrakt zabezpiecza produkcję Oriona na następną dekadę, demonstrując zaangażowanie NASA w ustanowienie trwałej obecności na Księżycu w celu zdobycia nowej wiedzy i przygotowania do wysłania astronautów na Marsa" - powiedział Jim NAS Bridenstine, administrator NASA.

Plany kapsuły Orion Materiały prasowe
Podziel się

Pojazdy Oriona będą przewozić astronautów na mini-stację kosmiczną na orbicie wokół Księżyca, gdzie załogi przeniosą się na inny statek kosmiczny, który zabierze ich na powierzchnię Księżyca. Po pierwszym lądowaniu na Księżyc w programie Artemis NASA planuje serię kolejnych misji (około jednej rocznie) z rozszerzonymi możliwościami eksploracji, w celu zaprezentowania technologii i technik przyszłej wyprawy człowieka na Marsa.

ycipk-q8anb2

NASA planuje, że do 2030 roku zakupi 12 kapsuł Orion, które będą wykorzystywane w podróżach na Księżyc. Agencja Kosmiczna nie ukrywa, że powrót na naszego naturalnego satelitę jest jednym z jej priorytetów i w tym celu nawiązuje współpracę z wieloma firmami, w tym SpaceX Elona Muska.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-q8anb2

ycipk-q8anb2
ycipk-q8anb2