NASA nadążą za trendami. Tak będzie wyglądać nowy skafander księżycowy

NASA nadążą za trendami. Tak będzie wyglądać nowy skafander księżycowy
Źródło zdjęć: © NASA
Arkadiusz Stando

04.05.2019 18:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NASA pokazała projekt nowego skafandra księżycowego. Czy to właśnie w nim astronauci postawią nogi na Księżycu za 5 lat? Bardzo możliwe, ale z drugiej strony, oby tak nie było.

Kilka tygodniu temu wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence poinformował o planach powrotu na Księżyc. Wygląda na to, że już za 5 lat astronauci mają powrócić na Księżyc. Czemu tak szybko? Nareszcie poczuli prawdziwą presję, ze strony Chin i Rosji.

NASA w ekscytacji pracuje nad pomysłem powrotu astronautów na Księżyc w 2024 roku. Mają sporo do zrobienia, aby tego dokonać. Jednym z ważnych elementów podróży jest właśnie skafander. To on utrzymuje przy życiu astronautów.

Od razu nasuwa się pewne pytanie - po co? Astronauci mogliby równie dobrze wykorzystać identyczne skafandry, pochodzące jeszcze z misji Apollo. Może jest to projekt sprzed ponad 50 lat, ale skoro się sprawdziły to przynajmniej NASA ma pewność, że nie są awaryjne.

NASA wyśmiana przez internautów

Internauci śmieją się, że chodzi o modę. NASA chce nadążyć za najnowszymi trendami i ubierze swoich astronautów w nowoczesne skafandry. Nie tylko pod względem zastosowanych technologii ale też... designu.

Ilustracja udostępniona przez NASA to tylko projekt tego, jak może wyglądać nowy skafander. Mimo to, ma sporo wspólnego z używanymi aktualnie skafandrami na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Widać nawet kolorowe paski na nogach, które pomagają rozróżnić astronautów podczas spacerów kosmicznych.

I oby tak nie wyglądał. Reakcja zagranicznych mediów była podobna do mojej. Na pierwszy rzut oka wygląda jak astronauta ubrany w legginsy i obcisły t-shirt. Użytkownicy Twittera też nie pozostawili suchej nitki na NASA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)