NASA nadążą za trendami. Tak będzie wyglądać nowy skafander księżycowy

NASA nadążą za trendami. Tak będzie wyglądać nowy skafander księżycowy04.05.2019 18:26
NASA nadążą za trendami. Tak będzie wyglądać nowy skafander księżycowy
Źródło zdjęć: © NASA

NASA pokazała projekt nowego skafandra księżycowego. Czy to właśnie w nim astronauci postawią nogi na Księżycu za 5 lat? Bardzo możliwe, ale z drugiej strony, oby tak nie było.

Kilka tygodniu temu wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence poinformował o planach powrotu na Księżyc. Wygląda na to, że już za 5 lat astronauci mają powrócić na Księżyc. Czemu tak szybko? Nareszcie poczuli prawdziwą presję, ze strony Chin i Rosji.

NASA w ekscytacji pracuje nad pomysłem powrotu astronautów na Księżyc w 2024 roku. Mają sporo do zrobienia, aby tego dokonać. Jednym z ważnych elementów podróży jest właśnie skafander. To on utrzymuje przy życiu astronautów.

Od razu nasuwa się pewne pytanie - po co? Astronauci mogliby równie dobrze wykorzystać identyczne skafandry, pochodzące jeszcze z misji Apollo. Może jest to projekt sprzed ponad 50 lat, ale skoro się sprawdziły to przynajmniej NASA ma pewność, że nie są awaryjne.

Zobacz też: "Oumuamua - pierwszy posłaniec. Niezwykłe odkrycie naukowców"

NASA wyśmiana przez internautów

Internauci śmieją się, że chodzi o modę. NASA chce nadążyć za najnowszymi trendami i ubierze swoich astronautów w nowoczesne skafandry. Nie tylko pod względem zastosowanych technologii ale też... designu.

Ilustracja udostępniona przez NASA to tylko projekt tego, jak może wyglądać nowy skafander. Mimo to, ma sporo wspólnego z używanymi aktualnie skafandrami na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Widać nawet kolorowe paski na nogach, które pomagają rozróżnić astronautów podczas spacerów kosmicznych.

I oby tak nie wyglądał. Reakcja zagranicznych mediów była podobna do mojej. Na pierwszy rzut oka wygląda jak astronauta ubrany w legginsy i obcisły t-shirt. Użytkownicy Twittera też nie pozostawili suchej nitki na NASA.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)