NASA: część podzespołów tworzą uczniowie. Pomagali przy misji Falcona 9 SpaceX

Kiedy przychodzi nam na myśl hasło pracownicy "NASA" lub "SpaceX", to przed oczami mamy setki wykształconych inżynierów. Tymczasem, wcale nie do końca tak jest. Za stworzenie niektórych elementów dla NASA odpowiadają uczniowie ze szkoły

NASA: część podzespołów tworzą uczniowie. Pomagali przy misji Falcona 9 SpaceX
Źródło zdjęć: © YouTube.com
Arkadiusz Stando

28.05.2020 15:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przez ostatni rok uczniowie z Pine Ridge High School Advanced Manufacturing Academy współpracowali z programem NASA HUNCH. To ogólnokrajowy, amerykański projekt pozwalający szkołom współpracować z agencjom kosmiczną. Młodzi zyskują wiedzę i praktyczne umiejętności, a NASA oszczędza pieniądze.

A amerykańscy uczniowie z chęcią dołączają do tego typu projektów. "Moja pierwsza reakcja brzmiała: muszę wziąć w tym udział, bo to wygląda naprawdę dobrze w CV" - mówiła Ashlynn Wise, uczennica jedenastej klasy w liceum Pine Ridge. Łącznie, młodzi stworzyli 180 elementów niezbędnych dla NASA.

Elementy wykonywali wspólnie z nauczycielem, korzystając z frezarki CNC. Z takim doświadczeniem, jak sami przyznają, łatwo będzie znaleźć im dobrze płatną pracę już po skończeniu licem. Takim podejściem kieruje się właśnie szkoła Pine Ridge High School Advanced Manufacturing Academy.

Historyczny start rakiety SpaceX z amerykańskiej ziemi

Część elementów stworzony przez uczniów z Pine Ridge High School Advanced Manufacturing Academy została wykorzystana do przygotowania misji Falcon 9 SpaceX. NASA zmuszona była jednak przełożyć start rakiety. Warunki pogodowe nie pozwoliły na lot.

Start rakiety Falcon 9 od SpaceX z misją na ISS odbędzie się w sobotę 30 maja o godzinie 21:22 polskiego czasu. Miejmy nadzieję, że tym razem warunki pogodowe nie przeszkodzą, a astronauci z NASA bezpiecznie dotrą na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przy pomocy kapsuły Crew Dragon.

wiadomościspacexnasa
Komentarze (2)