Największy udział bezpłatnych aplikacji w Android Market

Największy udział bezpłatnych aplikacji w Android Market

Największy udział bezpłatnych aplikacji w Android Market
05.09.2010 16:53, aktualizacja: 06.09.2010 09:18

Według firmy analitycznej Distimo, największy udział bezpłatnych aplikacji oferuje mobilny sklep Android Market. Najmniejszy ich odsetek znajduje się w Windows Marketplace.

W mobilnym sklepie Google około 60% aplikacji dostępnych jest bezpłatnie. Wynika to - według _ Distimo _ - z kilku faktów. Przede wszystkim z tego, że obecnie programiści z zaledwie 9 krajów mogą sprzedawać swoje aplikacje poprzez Android Market.

Wpływ na to ma również fakt, że płatne aplikacje dla Androida mogą pobierać użytkownicy z zaledwie 14 krajów. To niewiele biorąc pod uwagę to, że Android dostępny jest obecnie dla mieszkańców 46 krajów na całym świecie.

Kolejnym utrudnieniem dla użytkowników Androida chcących zakupić aplikację w Android Market jest fakt, że aby tego dokonać, muszą oni założyć konto w _ Google Checkout _ - usłudze płatności online świadczonych przez firmę z Mountain View.

Jednak już niedługo niedogodności te mają przejść do historii. Wszystko dlatego, że Google pracuje nad udoskonaleniem form płatności. W niedalekiej przyszłości mają być dostępne płatności poprzez system PayPal lub wraz z rachunkiem u operatora.

Drugim sklepem mobilnym, w którym znajduje się najwięcej bezpłatnych aplikacji, jest App Catalog (Palm, 31%). Na kolejnych miejscach znalazły się App Store dla iPhone’a (Apple)
oraz Ovi Store (Nokia) z wynikiem po 29% oraz App World (BlackBerry) i App Store dla iPada - po 26%. Windows Marketplace Microsoftu znalazł się na końcu zestawienia z wynikiem 22%.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)