Największy udział bezpłatnych aplikacji w Android Market

Największy udział bezpłatnych aplikacji w Android Market

05.09.2010 16:53, aktual.: 06.09.2010 09:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według firmy analitycznej Distimo, największy udział bezpłatnych aplikacji oferuje mobilny sklep Android Market. Najmniejszy ich odsetek znajduje się w Windows Marketplace.

W mobilnym sklepie Google około 60% aplikacji dostępnych jest bezpłatnie. Wynika to - według _ Distimo _ - z kilku faktów. Przede wszystkim z tego, że obecnie programiści z zaledwie 9 krajów mogą sprzedawać swoje aplikacje poprzez Android Market.

Wpływ na to ma również fakt, że płatne aplikacje dla Androida mogą pobierać użytkownicy z zaledwie 14 krajów. To niewiele biorąc pod uwagę to, że Android dostępny jest obecnie dla mieszkańców 46 krajów na całym świecie.

Kolejnym utrudnieniem dla użytkowników Androida chcących zakupić aplikację w Android Market jest fakt, że aby tego dokonać, muszą oni założyć konto w _ Google Checkout _ - usłudze płatności online świadczonych przez firmę z Mountain View.

Jednak już niedługo niedogodności te mają przejść do historii. Wszystko dlatego, że Google pracuje nad udoskonaleniem form płatności. W niedalekiej przyszłości mają być dostępne płatności poprzez system PayPal lub wraz z rachunkiem u operatora.

Drugim sklepem mobilnym, w którym znajduje się najwięcej bezpłatnych aplikacji, jest App Catalog (Palm, 31%). Na kolejnych miejscach znalazły się App Store dla iPhone’a (Apple)
oraz Ovi Store (Nokia) z wynikiem po 29% oraz App World (BlackBerry) i App Store dla iPada - po 26%. Windows Marketplace Microsoftu znalazł się na końcu zestawienia z wynikiem 22%.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)