Trwa ładowanie...
dbj6a92

Największej marynarce wojennej świata brakuje prawie 100 pilotów

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych ma spory problem z obsadzeniem stanowisk pilotów. US Navy brakuje 90 pilotów samolotów bojowych.
Share
USS George Washington
USS George WashingtonŹródło: Getty Images
dbj6a92

Spory problem ma Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych. Z powodu wydłużenia okresu szkolenia pilotów z 3 do 4 lat powstało okno, w którym zabrakło personelu, chodzi o 90 brakujących pilotów.

Wydłużenie czasu szkolenia nie było planowane, a było skutkiem innych problemów. Należą do nich m.in. awarie systemów dostarczających tlen pilotom podczas treningów oraz kłopoty z utrzymaniem gotowości technicznej samolotów.

Szef wyszkolenia US Navy admirał Robert Westendorff powiedział, że robią, co w ich mocy, aby wrócić do 3-letniego programu szkoleniowego, ale niektórych problemów nie są w stanie przeskoczyć. Plan naprawczy jest przewidziany na kolejne 3 lata.

dbj6a92

Najbogatsza Marynarka Wojenna świata ma duże problemy techniczne. Usterka odkryta w szkolnych odrzutowców T-45 znacznie ograniczyła ich żywotność i wiele samolotów zostało wyłączonych z użytku.

Także problemy techniczne wykluczyły z ćwiczeń wiele samolotów uderzeniowych F/A-18 Super Hornet.

Inny problem dotyczy ludzi. W ostatnich latach program lotniczy US Navy padł celem krytyki w związku z "dziwnymi" epizodami medycznymi pilotów-uczniów. Ich objawy były zbliżone do występujących po zażyciu środków psychoaktywnych. Po latach dochodzenia okazało się, że sprawcą problemu mogą być wadliwe systemy dostarczające pilotom tlen podczas latania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dbj6a92

Podziel się opinią

Share
dbj6a92
dbj6a92
Więcej tematów