Najlżejsze 500GB

Najlżejsze 500GB
Źródło zdjęć: © Verbatim

09.06.2008 10:17, aktual.: 09.06.2008 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najlżejszy 2,5-calowy dysk zewnętrzny o pojemności pół
terabajta (500GB) dostępny juz w Polsce. Urządzenie produkowane przez
Verbatim jest poręczne jak palmtop (lekkie, małe i cienkie), ale ma
pojemność notebooka z najwyższej półki. Waży niecałe 170 gramów

Najlżejszy 2,5-calowy dysk zewnętrzny o pojemności pół terabajta (500GB) dostępny juz w Polsce. Urządzenie produkowane przez Verbatim jest poręczne jak palmtop (lekkie, małe i cienkie), ale ma pojemność notebooka z najwyższej półki. Waży niecałe 170 gramów i dostępne jest w cenie 820 zł (sugerowana cena detaliczna).

Użytkownicy przywiązują obecnie ogromną wagę do prostej obsługi, mobilności, oraz – w coraz większym stopniu – wyglądu swoich nośników danych, które muszą przy tym odznaczać się dużą pojemnością. Kai Miroschnik, kierownik działu multimediów i urządzeń peryferyjnych
na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki stwierdził: „_ Kolejny raz jako jedni z pierwszych wprowadzamy na rynek innowacyjne rozwiązanie. Nasz 2,5-calowy dysk o pojemności pół terabajta jest prawdopodobnie najlżejszy na świecie. To osiągnięcie jest dla nas szczególnie istotne, ponieważ dopiero niecały rok temu wkroczyliśmy na rynek zewnętrznych dysków twardych _”.

Obraz
© (fot. Verbatim)

Mieszczący się w dłoni dysk odznacza się ogromną pojemnością dzięki zastosowaniu w nim trzech talerzy o pojemności 166GB każdy. Pozwala to na przechowywanie olbrzymich ilości danych, które można bardzo łatwo i szybko przenieść z komputera stacjonarnego lub laptopa. Port USB umożliwia transfer danych z prędkością do 480 Mbitów/sekundę. Wersja combo ma także złącze Firewire, za pomocą którego dane można przesyłać z prędkością do 400 Mbitów/sekundę. Dysk zasilany jest bezpośrednio z magistrali USB 2.0 i nie wymaga zewnętrznego zasilacza ani dodatkowego kabla USB. Urządzenie jest ponadto bardzo ciche, ponieważ pracuje bez wentylatora.

Wszystkie twarde dyski Verbatim standardowo wyposażone są w przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych. W systemie operacyjnym Leopard od Apple programem takim jest Time Machine, a w modelach z interfejsem USB wykorzystano oprogramowanie Nero – BackItUp 2 Essentials.

Nowy 2,5-calowy dysk twardy Verbatim o pojemności 500 GB jest dostępny w sprzedaży od czerwca, a jego cena to 820 zł brutto (sugerowana cena detaliczna).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)