Najdziwniejsze wynalazki XX wieku

Najdziwniejsze wynalazki XX wieku

29.03.2016 11:58, aktual.: 29.12.2016 08:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

**W XX wieku nastąpił ogromny postęp technologiczny. Powstały pierwsze samoloty, telewizory, silniki rakietowe czy mysz komputerowa. Wśród tych wszystkich dzisiaj niezbędnych nam urządzeń znalazło się jednak również wiele nietrafionych pomysłów. Oto niektóre z nich. **

**Papieros dla zakochanych **

Zakochani zwykle chcą wszystko robić razem, więc aby wyjść naprzeciw potrzebom klienta, w 1955 roku stworzono specjalną fifkę dla par. Dzięki niej jednego papierosa mogły palić dwie osoby, przy czym ciągle miały one po jednej dłoni wolnej, tak aby mogły trzymać się za ręce. Oczywiście, w sklepach lufki już nie znajdziemy, jednak każdy może spróbować zrobić ją samemu w domu.

Papieros dla zakochanych

Zakochani zwykle chcą wszystko robić razem, więc aby wyjść naprzeciw potrzebom klienta, w 1955 roku stworzono specjalną fifkę dla par. Dzięki niej jednego papierosa mogły palić dwie osoby, przy czym ciągle miały one po jednej dłoni wolnej, tak aby mogły trzymać się za ręce.

ag/AB/amd WP.PL

1 / 8

Szczotka dla łysiejących

Obraz
weirdopedia.org

W XX wieku powstała również specjalna szczotka dla łysiejących mężczyzn. Nie dość, że jest idealnie dopasowana do głowy, to jeszcze jednocześnie poleruje łysinę i czesze pozostałe po bokach włosy. Niestety prezentowany wynalazek nie przyjął się i nie kupimy go w żadnym sklepie.

2 / 8

Ochrona twarzy przed śniegiem

Obraz
brainpickings.org

Ten niezwykły wynalazek powstał w Kanadzie w 1939 roku. Miał on chronić twarze użytkowników przed śnieżycami, które często pojawiają się w tej części świata. Dzięki specjalnemu kształtowi, śnieg spływał po masce, a cera pozostawała świeża i jędrna. Niestety, brak popularności tego wynalazku wynikał zapewne z faktu, że podczas śnieżyc występowały silne wiatry, które mogły utrudniać chodzenie w takiej masce.

3 / 8

Symulator kota

Obraz
historydaily / Keystone / Getty Images

Posiadanie zwierzęcia wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Osoby, które nie chciały marnować czasu na zajmowanie się np. kotem, mogły kupić sobie w 1963 roku symulator miauczenia. Urządzenie było zasilane dwuwatowym silnikiem, dzięki czemu miauczało 10 razy na minutę. Z każdym miauknięciem oczy na głowie kota rozbłyskały. Niestety, wynalazek Japończyków nie sprawdził się i bardzo szybko został wycofany ze sklepowych półek.

4 / 8

Robot odbierający telefon

Obraz
mashable / Keystone / Getty Images

W 1964 roku inżynier Claus Scholz stworzył robota "MM7", który odbierał telefony. Niestety, odpowiednik automatycznej sekretarki był tylko połowicznym sukcesem, ponieważ maszyna nie potrafiła mówić.

5 / 8

Radio w kapeluszu

Obraz
wikimedia

Pierwszy odbiornik radiowy opracowano w 1900 roku. Dokonał tego Nikola Tesla. Oczywiście nie był on jedynym, który pracował nad tego typu wynalazkiem. Między innymi w Stanach Zjednoczonych w 1931 roku powstał prezentowany na zdjęciu odbiornik radiowy, który był schowany w kapeluszu. Dzięki temu urządzenie można było zabrać ze sobą na spacer i mieć wolne ręce.

6 / 8

Rower wodno - lądowy

Obraz
wikipedia

Prezentowany rower-amfibia powstał 1932 roku we Francji. Widoczne na zdjęciu białe baki wypełnione były powietrzem, co pozwalało utrzymać równowagę podczas przejazdu przez np. rzekę. Jest to jeden z wielu modeli roweru wodno-lądowego. Pierwsze amfibie próbowano skonstruować już około 1750 roku. Większość pomysłów okazała się pomyłką - tak też było w przypadku prezentowanego roweru.

7 / 8

Specjalne okulary

Obraz
wikimedia

Tym razem prezentujemy urządzenie, które zostało stworzone z myślą dla miłośników książek. Wynalazek ten działał na zasadzie peryskopu, dzięki czemu mogliśmy leżeć w łóżku i cieszyć się ulubioną lekturą. Te specjalne okulary zostały opatentowane w Anglii w 1936 roku.

8 / 8

Przenośna sauna

Obraz
wikimedia

Na koniec prezentujemy przenośną saunę fińską, która miała być obiektem pożądania każdej dbającej o urodę kobiety. Wynalazek ten powstał w 1962 roku. Niestety, jakimś cudem nie doszło do rozpowszechnienia tego wynalazku.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)