Nagrody EISA dla Philipsa

Nagrody EISA dla Philipsa

Nagrody EISA dla Philipsa
Źródło zdjęć: © Philips
17.08.2010 11:20, aktualizacja: 17.08.2010 11:34

Philips otrzymał od Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych (EISA) cztery nagrody. W dziedzinie wideo Philips został nagrodzony dwoma nagrodami: 46-calowy telewizor Philips LED Pro 9000 (46PFL9705) otrzymał nagrodę dla najlepszego europejskiego telewizora (European LCD TV 2010-2011), a nagroda za najbardziej przyjazny środowisku telewizor (European Green TV 2010-2011) przypadła 42-calowemu Philips Econova TV (42PFL6805)

Zespół oceniający w kategorii Audio/kino domowe przyznał nagrodę dla europejskiego kina domowego (European Home Theater System 2010-2011. zestawowi Philips 360 Sound (HTS9520). Miniwieża Hi-Fi z głośnikami SoundSphere (MCi900) została wyróżniona zaś tytułem europejskiego odtwarzacza płyt kompaktowych (European Compact System 2010-2011).

Obraz
© Telewizor Philips LED Pro 9000 (fot. Philips)

Do tej pory Philips otrzymał nagrody EISA dwadzieścia dwa razy. Jury doceniło produkty ze względu na proste w użytkowaniu rozwiązania z zastosowaniem technologicznych innowacji.

Najlepszy telewizor LCD w Europie 2010-2011

Telewizor Philips z serii LED Pro 900. z ekranem 46-calowym, dzięki bardzo dużej ostrości obrazu, został po raz kolejny nagrodzony przez EISA prestiżową nagrodą w dziedzinie TV.

Telewizory z serii LED Pro 900. zostały zaprojektowane, aby zapewnić najwyższą jakość obrazu. Dzięki zastosowaniu systemów, takich jak Ambilight, Perfect Pixel HD i Perfect Natural Motion możemy poczuć się jak w kinie.

Członkowie jury z EISA tak motywują swój wybór: _ “Philips jest przez wielu uważany za technologicznego lidera, oferującego innowacyjne rozwiązania. Cechy takie jak doskonała kompensacja ruchu, wykorzystanie technologii sterowania podświetlaniem matrycy LCD (scanning backlight) z miejscowym przyciemnieniem, dowodzą ciągłego doskonalenia metod przez tę firmę w poszukiwaniu jak najbardziej optymalnych rozwiązań. W modelu 46PFL9705 wykorzystano technologię BrightPro, tzw. “turbo dopalacz” dla jasności obrazu. Ta technologia pozwala na zachowanie odpowiedniego kontrastu między bardzo jasnymi i ciemnymi fragmentami obrazu, dzięki czemu jest on bardziej dynamiczny. Dodatkowo telewizor zapewnia doskonałą jakość odbioru, łącznie z rewelacyjnymi efektami audio, bezprzewodowym łączem internetowym z pełną możliwością przeglądania oraz systemem Ambilight Spectra 3. Jest także możliwość wyświetlania obrazu trójwymiarowego przy użyciu dodatkowego zestawu” _.

Najlepsze kino domowe w Europie 2010-2010

Nagroda dla najlepszego kina domowego została przyznana systemowi Philips 36. Sound (HTS9520), który został zaprojektowany, jako idealny dodatek do telewizorów LED z serii 9000.

Kolumny zostały zaprojektowane z takim ułożeniem głośników, aby dźwięk wypełniał całe pomieszczenie w sposób przestrzenny. Każda kolumna nagrodzonego modelu jest wyposażona w trzy głośniki: jeden skierowany do przodu oraz dwa na boki. To ułożenie sprawia, że dźwięki docierają do słuchacza pod różnymi kątami, niezależnie od tego, w jakim miejscu pomieszczenia się znajduje.

Obraz
© Kino domowe Philips 360 Sound (fot. Philips)

Zestaw kina domowego Philips 36. Sound odtwarza płyty Blu-ray oraz DVD, jak również pliki muzyczne i filmy wideo przechowywane na urządzeniach przenośnych. Po podłączeniu modułu Wi-Fi można uzyskać bezprzewodowy dostęp do internetu, a także korzystać z usługi Net TV współpracującej z różnorodnymi serwisami internetowymi.

_ “Kluczowym elementem modelu Philips HTS9520 są nowatorskie satelitarne kolumny, każda składająca się z różnorodnych głośników. W dolnej części znajdują się dwa elementy o bocznym ustawieniu, które pełnią rolę dipoli, podczas gdy górna część wykorzystuje konwencjonalne ułożenie - basy/wysokie tony. Są one uzyskiwane z wzmacniaczy klasy D użytych w głównym odtwarzaczu DVD/BD, który zawiera również procesor sygnałowy DSP udoskonalający jakość dźwięku. Zainstalowany głośnik niskotonowy stanowi solidną podstawę dla tonów średnich oraz wysokich i powoduje, że powstaje dźwięk otaczający nas na wiele nowych, ekscytujących sposobów! Ten atrakcyjny i wysokiej jakości system nagłaśniania może być używany z telewizorami 3D i oferuje bezprzewodowy dostęp do domowego serwera” _. - tłumaczą członkowie jury EISA.

Najlepszy system kompaktowy Audio w Europie 2010-2011

Mikrowieża z głośnikami SoundSphere Philips (MCi900. została wyróżniona przez EISA nagrodą dla najlepszego w Europie systemu kompaktowego Audio 2010-2011. Oferuje ona naturalny, autentyczny dźwięk, tak jakby muzyk wykonywał go tuż obok nas. Doskonała jakość dźwięku została osiągnięta dzięki unikalnej budowie głośników, składających się z głośników wysokotonowych rozprowadzających dźwięk we wszystkich kierunkach. Mikrowieża Hi-Fi Philipsa z głośnikami SoundSphere (MCi900) dzięki zastosowaniu technologii Streamium pozwala na bezprzewodowe przechowywanie i odtwarzanie muzyki, jak również rozkoszowanie się niezliczoną ilością utworów online lub odtwarzanych prosto z komputera.

Obraz
© Mikrowieża z głośnikami SoundSphere Philips (fot. Philips)

Według oficjalnej wypowiedzi zespołu przyznającego nagrody EISA: _ “Jeżeli poszukujesz systemu kompaktowego, który spełnia wszystkie funkcje to MCi900 jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. To najnowsze rozwiązanie wykorzystujące technologię Streamium Wi-Fi i posiadające głośniki SoundSphere. Może odtwarzać pliki filmowe DVD oraz DiVX , pliki muzyczne FLAC oraz WAV, a także oferuje funkcję UPnP (bezpośrednie połączenie)
, co pozwala na streaming muzyki na MP3 z komputera PC. Możliwe jest również streaming plików dźwiękowych na zewnętrzny dysk twardy o pojemności 160 GB, a Ethernet lub połączenie Wi-Fi umożliwia dostęp do internetowego radia. Aluminiowe głośniki typu SoundSphere są zasilane przez 2x50 W wzmacniacz klasy D oraz łączą skierowany do góry głośnik tonów niskich/średnich z oddzielnym głośnikiem tonów wysokich (tweeter) zamontowany na „szypułkach”. Szerokie rozprowadzanie dźwięku w tych innowacyjnych głośnikach pozwala na stworzenie głębokiego i pełniejszego brzmienia dochodzącego do każdego miejsca
w pomieszczeniu” _.

Najbardziej przyjazny środowisku telewizor w Europie 2010-2011

EISA co roku przyznaje także nagrodę dla produktu przyjaznego środowisku. W tym roku otrzymał ją 42-calowy telewizor Philips Econova LED TV (42PFL6805). Telewizor redukuje zużycie energii elektrycznej o 6. proc., jest częściowo zrobiony z przetworzonego aluminium i zużywa 0 W energii, przy użyciu wyłącznika „Zero Power”. Philips Econova LED TV jest zbudowany z PVC oraz nie posiada bromowanego środka opóźniającego palenie. W trosce o środowisko naturalne, został zaprojektowany tak, aby jego utylizacja była bardzo łatwa. Dodatkowo, pilot telewizora jest zasilany energią słoneczną.

Zespół przyznający nagrody EISA stwierdził, że: _ “Model Philips 42PFL6805 osiągnął imponujący wynik zużycia 40 W w trybie eco-mode. Zestaw jest odzwierciedleniem holistycznego podejścia do projektowania ekologicznego, co jest widoczne w wielu szczegółach, takich jak nieortodoksyjny design produktu, zasilany energią słoneczną pilot, możliwość zawieszenia na ścianie lub postawienia zestawu oraz instrukcja obsługi w formie internetowej - e-manual. Tym, co dopełnia obraz jest inteligentne stworzenie małego panelu, zrobionego częściowo ze zutylizowanego aluminium, który przykrywa wszystkie elementy elektroniczne, zamiast całkowitej tylnej osłony używanej przez konkurencję” _.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)