Nagły wzrost liczby zarażonych koronawirusem. Potwierdzono 50 tysięcy przypadków w Hubei

Nagły wzrost liczby zarażonych koronawirusem. Potwierdzono 50 tysięcy przypadków w Hubei

Nagły wzrost liczby zarażonych koronawirusem. Potwierdzono 50 tysięcy przypadków w Hubei
Źródło zdjęć: © https://storymaps.arcgis.com/
Arkadiusz Stando
13.02.2020 09:39, aktualizacja: 13.02.2020 22:09

Liczba zgonów z powodu zarażenia koronawirusem w prowincji Hubei niemal podwoiła się w ciągu ostatniej doby. W tym samym momencie wzrosła liczba osób chorych o 14 840, łącznie osiągając 48 206 przypadków. Na całym świecie jest już 60 335 zarażonych.

Według ostatnich danych podawanych przez New York Times, w prowincji Hubei zauważono znaczy wzrost infekcji koronawirusa. W ciągu doby liczba chorych zwiększyła się aż o 14 840. Według statystyk podawanych na stronie worldometers.info, stwierdzono już 60 386 przypadków choroby.

Spośród nich zmarło aż 1369 osób. Chiński wirus nie zabija jednak wszystkich. Spośród ponad 60 tys. wyleczono już 6079 osób, czyli około 10 proc. Aktualnie stan 8219 pacjentów uznaje się za ciężki lub krytyczny. Pozostałe 44,719 chorych jest w łagodnym stanie choroby.

Obraz
© https://www.worldometers.info/coronavirus/

Koronawirus - najgorzej jest w Chinach, ale Japonii też zaczyna doskwierać epidemia

Aż 59 817 przypadków infekcji kornawirusem wykryto na terenie Chin, z czego większość w prowincji Hubei. Natomiast w Japonii Epidemia też zaczyna przedstawiać się w dużych liczbach. Łącznie mówi się o 247 przypadkach choroby, w tym kolejnych 45 w ciągu ostatniej doby. Część z chorych znajduje się na statku wycieczkowym Diamond Princess, dokującym w jednym z portów Japonii.

Wirus w Chinach - partia obarcza winą i zwalnia wysoko postawionych urzędników

Wczoraj Komunistyczna Partia Chin dokonała dymisji obecnego szefa prowincji Hubei Jianga Chaoliang. Wcześniej pracę stracili także dwaj wysocy rangą urzędnicy komisji zdrowia tego regionu. Głównym powodem dymisji była zbyt późna reakcja na pierwsze oznaki epidemii wirusa w mieście Wuhan.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)