Na tym ciastku jest pięć kleszczy. Spróbuj je wszystkie znaleźć

Na tym ciastku jest pięć kleszczy. Spróbuj je wszystkie znaleźć

Na tym ciastku jest pięć kleszczy. Spróbuj je wszystkie znaleźć
Źródło zdjęć: © Twitter | CDC
Arkadiusz Stando
08.05.2018 10:32, aktualizacja: 08.05.2018 11:06

Kto nie lubi ciasteczek z posypką? Gorzej jeśli ta posypka się porusza i może być śmiertelnie niebezpieczna dla ludzi. To zdjęcie uświadomi wam, jak niewielkie są kleszcze, a w efekcie jak trudno je zauważyć.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) opublikowała na Twitterze zdjęcie muffinka z posypką z maku. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie pięć kleszczy, które na tym ciasteczku siedzą.

"Kleszcze mogą być wielkości maku, czy na tym zdjęciu jesteś w stanie dojrzeć wszystkie pięć kleszczy? Dowiedz się, jak zapobiegać ukąszeniom kleszczy."

Na pierwszy rzut oka bardzo ciężko zauważyć kleszcze na ciasteczku. Jeśli nie widzicie ich na pierwszym obrazku, na drugim, powiększonym powinniście je dostrzec.

CDC zaleca podejmowanie kroków zapobiegawczych w celu uniknięcia kontaktu z kleszczami. Przestrzegają przed przebywaniem w obszarach zalesionych, czy polanach porośniętych wysoką trawą. Jeśli jednak już musicie się tam udać, eksperci zalecają jak najszybszy prysznic po powrocie. Ta czynność może pomóc zmyć wszelkie kleszcze, zanim zdążą ukąsić.

Źródło: Twitter / CDC

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)