MWC 2016: HTC wreszcie pokazało finalną wersję wirtualnych gogli Vive i podało cenę

MWC 2016: HTC wreszcie pokazało finalną wersję wirtualnych gogli Vive i podało cenę

MWC 2016: HTC wreszcie pokazało finalną wersję wirtualnych gogli Vive i podało cenę
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
21.02.2016 19:30, aktualizacja: 22.02.2016 12:32

HTC zapowiedziało wprowadzenie na rynek ostatecznej wersji HTC Vive - systemu wirtualnej rzeczywistości. Firma dodała nową, innowacyjną funkcjonalność – Vive Phone Services – która pozwala na pozostanie w kontakcie ze światem rzeczywistym, bez opuszczania wirtualnej rzeczywistości.

Możliwość odbierania połączeń, oddzwaniania, otrzymywania wiadomości tekstowych i udzielania krótkich odpowiedzi, oraz przeglądania kalendarza za pośrednictwem gogli –. czynią HTC Vive, de facto, systemem rzeczywistości hybrydowej. Vive integruje także funkcjonalności znane już z zaprezentowanego niedawno modelu Pre, takie jak bezprzewodowe kontrolery nowej generacji, przednia kamera, stabilniejszy pasek mocujący zestaw na głowie, oraz ulepszony system wyświetlania, zapewniający głębszą immersję.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Konsumencka wersja HTC Vive będzie dostarczana z dwoma pełnoprawnymi tytułami, pozwalającymi od razu rozpocząć przygodę ze światem wirtualnej rzeczywistości. Pierwsza z nich to Job Simulator: The 205. Archives, a druga to Fantastic Contraption. Gry to jednak nie wszystko. Wkrótce pojawią się aplikację związane z rozrywką, handlem, edukacją, projektowaniem, a także medycyną oraz motoryzacją.

Cena i dostępność

Konsumencka wersja HTC Vive trafi do przedsprzedaży już 2. lutego. Dostawy realizowane będą od 1 kwietnia. Tego samego dnia rozpocznie się także pełna komercyjna dostępność produktu. Koszt to 799 USD (około 3200 zł) W zestawie znajdziemy bezprzewodowe kontrolery VR, gogle z wbudowaną kamerą, umożliwiającą interakcję z otaczającym światem bez konieczności zdejmowania sprzętu, system pozwalający na rzeczywiste poruszanie się w wirtualnym świecie oraz dwie pełne aplikacje VR.

Opracował Jarosław Babraj

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)