Musk znów wyzywa Putina na pojedynek. "Użyję tylko lewej ręki"

Musk znów wyzywa Putina na pojedynek. "Użyję tylko lewej ręki"

Elon Musk ponownie wyzywa Putina na pojedynek
Elon Musk ponownie wyzywa Putina na pojedynek
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2021 Getty Images, Patrick Pleul - Pool
Adam Gaafar
16.03.2022 15:08

Elon Musk ponownie wyzwał na pojedynek prezydenta Rosji Władimira Putina. "Jeśli boi się walczyć, zgodzę się używać tylko lewej ręki" – napisał w mediach społecznościowych szef SpaceX.

Z propozycji Muska zakpił przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow. W poście opublikowanym w aplikacji Telegram stwierdził, że szef SpaceX nie może mierzyć się z Putinem, który – jak stwierdził – budzi podziw na Zachodzie i w USA.

Sugestia Kadyrowa nie pozostała bez odpowiedzi. "Jeśli boi się walczyć, zgodzę się używać tylko lewej ręki, mimo że nie jestem nawet leworęczny" – napisał na Twitterze Elon Musk.

Starlink dla Ukrainy

Przypomnijmy, że amerykański miliarder wspiera Ukrainę udostępniając jej internet satelitarny Starlink. Urządzenia od SpaceX pozwolą temu państwu zachować łączność internetową, nawet gdyby Rosjanie zniszczyli jego infrastrukturę sieciową.

Według najnowszych danych użytkownicy z Ukrainy pobrali już aplikację do obsługi internetu od SpaceX 100 tys. razy. Jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, w zeszłą niedzielę zanotowano 21 tys. pobrań aplikacji na całym świecie. Większość z nich pochodziło z Ukrainy. Jest to rekordowy wynik od czasu uruchomienia usługi.

Starlink to telekomunikacyjny systemu satelitarny nowej generacji. Jego celem jest zapewnienie dostępu do internetu z dowolnego miejsca na świecie. Chodzi tu szczególnie o obszary wiejskie oraz regiony pozbawione dostępu do szybkiego łącza szerokopasmowego. Według zapewnień firmy Elona Muska "użytkownicy mogą spodziewać się prędkości pobierania między 100 Mb/s a 200 Mb/s oraz opóźnień na poziomie 20 ms w większości lokalizacji".

Pierwsze satelity Starlink zostały wysłane na niską orbitę okołoziemską w maju 2019 r. Obecnie w przestrzeni znajduje się ok. 2 tys. takich urządzeń, a usługa jest dostępna w wybranych regionach świata. SpaceX oczekuje, że w przyszłości liczba satelitów Starlink na orbicie osiągnie 12 tys.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie