Multimiliarderzy znów się kłócą. Poszło o statek kosmiczny SpaceX

Multimiliarderzy znów się kłócą. Poszło o statek kosmiczny SpaceX

Blue Origin atakuje statek kosmiczny SpaceX.
Blue Origin atakuje statek kosmiczny SpaceX.
Źródło zdjęć: © YouTube.com
Konrad Siwik
06.08.2021 10:17

Wśród multimiliarderów ścigających się o to, kto pierwszy podbije kosmos, panuje atmosfera jak w starym małżeństwie – jeśli o coś można się pokłócić, to trzeba się pokłócić. Tym razem Blue Origin należące do Jeffa Bezosa skrytykowało statek SpaceX od Elona Muska, twierdząc, że jest zbyt skomplikowany, by bezpiecznie lądować na Księżycu.

Blue Origin ponownie rozpętało wojnę na słowa ze SpaceX, atakując możliwości statku Starship firmy SpaceX. Przedsiębiorrtwo kosmiczne Jeffa Bezosa zamieściło na swojej stronie internetowej infografikę będącą sprzeciwem wobec użycia Starship do lądowania astronautów NASA na Księżycu.

Na grafice Blue Origin opisuje Starship jako "ogromnie złożony i obarczony wysokim ryzykiem". Cytat pochodzi z opublikowanej w kwietniu analizy NASA, która mimo wszystko zaleciła przyznanie SpaceX ekskluzywnego kontraktu o wartości 2,9 miliarda dolarów na pomoc w ponownym zabraniu astronautów na Księżyc.

Obraz
© Blue Origin

Tekst na infografice Blue Origin mówi: "Istnieje bezprecedensowa liczba technologii, rozwoju i operacji, które nigdy wcześniej nie zostały wykonane, aby Starship mógł wylądować na Księżycu". Statek kosmiczny będzie musiał uzupełnić paliwo na orbicie, jeśli ma zamiar dotrzeć na Księżyc, co Blue Origin przytoczyło jako przykład bezprecedensowego procesu.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)