Multimedialny aparat/kamera: Panasonic HM-TA1

Multimedialny aparat/kamera: Panasonic HM‑TA1

Multimedialny aparat/kamera: Panasonic HM-TA1
28.10.2010 13:21

Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce HM-TA1 - multimedialny aparat HD wyposażony w funkcje społecznościowe. Niewielkie urządzenie pozwala na robienie zdjęć oraz nagrywanie filmów w Full HD oraz dzielenie się nimi z przyjaciółmi za pomocą serwisów społecznościowych. Aparat może również służyć jako internetowa kamera współpracująca z aplikacją Skype.

Panasonic wprowadza do sprzedaży w Polsce HM-TA1 - multimedialny aparat/kamerę HD wyposażony w funkcje społecznościowe. Niewielkie urządzenie pozwala na robienie zdjęć oraz nagrywanie filmów w Full HD oraz dzielenie się nimi z przyjaciółmi za pomocą serwisów społecznościowych. Aparat może również służyć jako internetowa kamera współpracująca z aplikacją Skype.

Podstawową zaletą nowego mobilnego aparatu HD Panasonic HM-TA1 są jego niewielkie gabaryty. Aparat w swoich wymiarach zbliżony jest do telefonu komórkowego. Prosta obudowa typu tabletowego jest dostępna w czterech kolorach, przy czym aparat posiada wymienną obudowę co daje dodatkową możliwość indywidualizowania jego wyglądu.

Aparat HM-TA1 posiada zintegrowany port USB z wbudowanym oprogramowaniem HD Writer PE 1.0. dzięki któremu zaraz po podłączeniu urządzenia do komputera PC, możemy edytować nasze obrazy a następnie wysłać do serwisów YouTube lub Facebook. TA1 rejestruje obraz w formacie MPEG-4 AVC (MP4), który jest zgodny z szeroką gamą urządzeń. Obsługuje również format wideo iFrame firmy Apple, co pozwala szybko wczytywać i edytować nagrane filmy za pomocą oprogramowania iMovie w komputerach Mac.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Aparat TA1 można również używać w połączeniu z usługą telefonii IP Skype. Wystarczy podłączyć go do komputera, a staje się kamerą internetową, umożliwiając prowadzenie bezpłatnych rozmów wideo.

Aparat Panasonic HM-TA1 jest dostępny w Polsce w cenie sugerowanej brutto 749 PLN.

Pomimo kompaktowych rozmiarów TA1 nagrywa wideo Full HD (192. x 1080/30p). Format MP4 zapewnia szeroką kompatybilność z komputerami PC i nadaje się idealnie do oglądania klarownego obrazu wysokiej rozdzielczości na ekranie komputera lub rozpowszechniania go przez sieć. Można również wybrać format rejestrowania wideo iFrame (960 x 540/30p) zoptymalizowany pod kątem komputerów Mac.

TA1 używa także systemu E.I.S. (elektrycznego stabilizatora obrazu), aby zminimalizować drżenie ręki. Do tego aparat możliwia 4-krotne przybliżenie obrazu, a także został wyposażony w doświetlającą diodę LED.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)