MON: Wojsko Polskie skraca proces rekrutacji. Szkolenie podstawowe potrwa 28 dni

Wojsko Polskie przyspiesza proces rekrutacji
Wojsko Polskie przyspiesza proces rekrutacji
Źródło zdjęć: © YouTube

03.09.2020 11:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojsko Polskie upraszcza i skraca proces rekrutacji. Wśród reform wymienianych przez szefa MON Mariusza Błaszczaka, należy wymienić m.in. możliwość aplikowania przez internet, przyspieszenie badań lekarskich oraz zdynamizowanie szkoleń podstawowych.

- Jednym z moich priorytetów, jako ministra obrony narodowej, jest, żeby Wojsko Polskie było silniejsze. Zależy mi przede wszystkim na tym, żeby młodzi ludzie, którzy decydują się na służbę w Wojsku Polskim nie zniechęcali się przez długotrwały i skomplikowany proces rekrutacji - mówił Mariusz Błaszczak podczas prezentacji założeń pierwszego etapu reformy systemu rekrutacyjnego do Wojska Polskiego.

Szef MON zapowiedział, że proces rekrutacji do Wojska Polskiego zostanie skrócony o 140 dni. Ponadto przyspieszone zostaną rozmowy kwalifikacyjne, badania lekarskie oraz rozmowy z psychologiem. Wszystkie te formalności będą prowadzone w Wojskowych Centrach Rekrutacyjnych i potrwają od 1 do 2 dni.

Minister poinformował także o uruchomieniu nowego portalu rekrutacyjnego zostanzolnierzem.pl. - Każdy kto będzie chciał się zgłosić do Wojska Polskiego będzie mógł to zrobić. Dokona rejestracji, a następnie zostanie poinformowany gdzie i kiedy ma się zgłosić - wyjaśnia Błaszczak.

Szef MON zdradził za pośrednictwem swojego konta na Twitterze, że w zaledwie kilka godzin po uruchomieniu nowego portalu, do Wojska Polskiego wpłynęło sto wniosków.

Mariusz Błaszczak zapewnił także o skróceniu i zdynamizowaniu szkoleń podstawowych. - Skracamy, ale również intensyfikujemy szkolenie podstawowe. Będzie trwało 28 dni. Wykorzystamy maksymalnie czas, który jest nam dany. Zajęć będzie więcej, także w soboty. Będziemy korzystać także z metod e-learningowych - np. odnoszących się do regulaminu wojskowego – poinformował szef MON.

Jak możemy przeczytać na stronie ministerstwa obrony narodowej, dotychczas wszystkie formalności związane z rekrutacją do wojska, w tym szkolenie przygotowawcze, trwały średnio 190 dni. Nowe rozwiązania skracają ten okres do maksymalnie 50 dni.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (553)