Mini House - szwedzkie domki z prefabrykatów

Mini House - szwedzkie domki z prefabrykatów
03.09.2012 11:54
Mini House - szwedzkie domki z prefabrykatów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Macie działkę w malowniczym miejscu, na której planujecie wznieść lokum na weekendowe wypady? Warto poczekać na proste w montażu i estetyczne rozwiązanie ze Skandynawii.

Niewielkie budynki Mini House dotrą do odbiorców zapakowane jak meble z Ikei, czyli tak, by zajmowały jak najmniej miejsca w transporcie. Zresztą podobnie jak gigant meblowy, Mini House wywodzi się ze Szwecji. Na złożenie domku z prefabrykatów wystarczą zaledwie dwa dni.

Domki zostały zaprojektowane przez architekta Jonasa Wagella w 201. roku i pierwsze egzemplarze są już używane jako domki wakacyjne. Zapakowane na płasko moduły składowe Mini House to wszystko, czego potrzeba do złożenia prostego budynku: rama, ściany, dach i okna. Zostały wykonane z warstwy polistyrenu pokrytej sklejką lub laminatem i nadają się do obróbki wtórnej.

Mini House jest na tyle mały, że aby go postawić, nie potrzeba w Skandynawii starać się o pozwolenie budowlane. Wnętrze ma 1. metrów kwadratowych, tyle samo mierzy weranda, a dwie części dzielą przestronne suwane drzwi.

Oprócz najmniejszego modelu, dostępne też będą większe domy łatwe w budowie/montażu, nawet całkiem wygodne 70-metrowe. Bardziej dopracowane od prototypów Mini House 2.0 powstają już w profesjonalnej pracowni architektonicznej Sommarnöjen. Większe modele mają być wyposażone w niewielkie łazienki i kuchnie, schowki, a nawet panele słoneczne. Powstają już projekty dodatkowych modułów, o jakie będzie można powiększyć domki, na przykład sauny.

Wagell zamierza uruchomić sprzedaż na początku 201. roku dla klientów ze Skandynawii, a po pewnym czasie i dla chętnych z pozostałych krajów europejskich.

288768504281708691
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)