Milionerzy. Pytanie o melchior sprawiło uczestniczce sporo trudności

Milionerzy. Pytanie o melchior sprawiło uczestniczce sporo trudności14.02.2020 08:09
Milionerzy. Pytanie o melchior sprawiło uczestniczce sporo trudności
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Kolejny odcinek teleturnieju "Milionerzy" znów obfitował w ogromne emocje i masę ciekawych pytań. Jedno z nich, warte 20 tysięcy sprawiło uczestniczce wiele trudności. Zobacz, czy pani Judyta wiedziała, czym jest melchior.

Program "Milionerzy" cieszy się dużą widownią nawet podczas emitowania powtórek. Nie inaczej było w czwartek, gdy przed telewizorami zasiadła spora część Polaków, aby dopingować panią Judytę Perczak z Rzeczniowa-Kolonii oraz sprawdzić swoją wiedzę. Po raz kolejny padło wiele interesujących pytań. Najciekawszym z nich z pewnością było to za 20 tysięcy złotych.

Pani Judyta, która z wykształcenia jest bibliotekoznawczynią, nie miała najmniejszych problemów z pytaniami zadawanymi przez prowadzącego. Jej imponująca wiedza zaprowadziła ją aż do pytania za 20 tysięcy złotych, gdzie pojawiła się spora przeszkoda. Uczestniczka usłyszała następujące pytanie:

Melchior to:

A: celtyckie imię
B: stop metali
C: związek chloru z mendelewem
D: pseudonim pisarza Wańkowicza

Czym jest melchior?

Uczestniczka postanowiła skorzystać z pierwszego koła ratunkowego, jakim było "pół na pół". Po losowym odrzuceniu dwóch odpowiedzi, na jej ekranie pojawiły się dwie opcje: pseudonim pisarza Wańkowicza oraz stop metali. Ponieważ pani Judyta nie była pewna, postanowiła skorzystać z "telefonu do przyjaciela".

Ta decyzja okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Jej siostra Kamila była w 95 procentach pewna, że poprawną odpowiedzią jest B: "stop metali". Pani Judyta poprosiła o ostateczne zaznaczenie tej opcji. Po chwili obfitującej w ogromne emocje, prowadzący pogratulował jej prawidłowego wyboru.

Melchior to stop miedzi z niklem, cynkiem i żelazem, charakteryzujący się odpornością na korozję. Jest to również prawdziwe imię pisarza Wańkowicza. Autor m.in. "Bitwy o Monte Cassino" tworzył pod pseudonimem Jerzy Łużyc.

Nowe odcinki teleturnieju "Milionerzy" już wiosną na antenie TVN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)