Milionerzy: anielskie ruchańce i Nollywood - oto najtrudniejsze pytania wczorajszego odcinka

Milionerzy: anielskie ruchańce i Nollywood - oto najtrudniejsze pytania wczorajszego odcinka
Źródło zdjęć: © WP.PL | wp.tv

28.01.2020 07:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczorajszy odcinek programu "Milionerzy" przyniósł wiele emocji. Dwa najtrudniejsze pytania, przed jakimi stanął uczestnik, dotyczyły anielskich ruchańców i Nollywood. Znalibyście prawidłową odpowiedź?

Pierwsze pytanie, z jakim uczestnik miał problemy dotyczyło anielskich ruchańców i warte było aż 75 tys. złotych. Uczestnik nie miał pojęcia, jak brzmiała prawidłowa odpowiedź, dlatego wykorzystał aż trzy koła ratunkowe - sprawdźcie, jak byście sobie poradzili. Pytanie brzmiało:
Znane na Warmii anielskie ruchańce to:

  • A. wiejskie potańcówki
  • B. ludowe skrzypce
  • C. buduarowe zabawy
  • D. drożdżowe racuchy

Po wykorzystaniu wszystkich kół ratunkowych, uczestnik zdecydował się pójść za głosem publiczności i zaznaczył odpowiedź D - drożdżowe racuchy, co okazało się dobrym wyborem.

Anielskie ruchańce w Warmii

Anielskie ruchańce wyglądają i smakują podobnie do pączków Swoją nazwę zawdzięczają miejscu pochodzenia - miejscowości Aniłowio i od ruszania się i skwierczenia podczas smażenia (stąd ruchańce). Mogą stanowić świetną alternatywę dla tradycyjnych pączków.

Co to jest Nollywood?

Kolejne niełatwe pytanie, przed którym stanął uczestnik warte było 125 tys. złotych i brzmiało:
Hollywood to nazwa amerykańskiego przemysłu filmowego, Bollywood - indyjskiego, a Nollywood?

  • A. niemieckiego
  • B. nepalskiego
  • C. nigeryjskiego
  • D. norweskiego

Gracz zdecydował się zaznaczyć odpowiedź C, co okazało się prawidłową odpowiedzią. Nollywood to termin określający nieryski przemysł filmowy, którego początki sięgają 2000 roku, a po raz pierwszy został użyty przez "The New Yourk Times". Do tej pory brakuje jasnej definicji tego nurtu.

Uczestnik poprawnie odpowiedział na to pytanie, jednak na kolejne nie znał już poprawnej odpowiedzi, stąd grę zakończył mając na koncie 125 tys. złotych. Wy również możecie spróbować swoich sił w mobilnej grze "Milionerzy" - do pobrania tutaj

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)