Trwa ładowanie...

Milionerzy: Pytanie o 500 zł o łamaną otwartą. Uczestnik wykorzystał koło ratunkowe

We wczorajszym odcinku programu "Milionerzy" już pytanie za 500 zł sprawiło uczestnikowi pierwsze trudności. Pytanie dotyczyło łamanej otwartej i aby upewnić się, co do odpowiedzi pan Adrian Thrun musiał wykorzystać pierwsze koło ratunkowe.

Share
Milionerzy: Pytanie o 500 zł o łamaną otwartą. Uczestnik wykorzystał koło ratunkowe
Źródło: Materiały prasowe, Fot: Cezary Piwowarski/TVN
d180qk8

Zdarzają się sytuacje w programie "Milionerzy", kiedy to już początkowe pytania sprawiają uczestnikom trudności. Tak było w tym przypadku, gdy pan Adrian Thrun musiał wykorzystać koło ratunkowe "pół na pół", by upewnić się co do poprawności odpowiedzi. Pytanie wraz z czterema odpowiedziami do wyboru brzmiało:
Która z tych liter najbardziej przypomina łamaną otwartą?

  • A
  • O
  • T
  • M

Uczetnik od razu odrzucił odpowiedź B i zastanawiał się nad pierwszą i ostatnią odpowiedzią. Ostatecznie po skorzystaniu z koła ratunkowego pozostały mu dwie litery do wyboru: O oraz M. Pan Adrian był już pewien, że prawidłową odpowiedzią jest odpowiedź D, czyli litera M.

Co to jest łamana otwarta?

Łamana otwarta to figura geometryczna, kóra utworzona jest z odcinków będących jej bokami. Koniec pierwszego wierzchołka jest początkiem drugiego, a dwa następujące po sobie odinki nie leżą w linii prostej. Inaczej można określić łamaną otwartą, jako niedomkniętą, łamaną linię.

d180qk8

Podziel się opinią

Share
d180qk8
d180qk8
Więcej tematów