Milionerzy. Bandy a hokej na lodzie. Pytanie o różnicę zaskoczyło uczestnika

Milionerzy. Bandy a hokej na lodzie. Pytanie o różnicę zaskoczyło uczestnika

Milionerzy. Bandy a hokej na lodzie. Pytanie o różnicę zaskoczyło uczestnika
Źródło zdjęć: © YouTube.com
13.05.2020 09:37

Wtorkowy odcinek teleturnieju "Milionerzy" po raz kolejny obfitował w wiele emocji i masę ciekawych pytań. Jedno z nich dotyczyło różnicy pomiędzy bandy a hokejem na lodzie. Zagadnienie o dyscypliny sportowe okazało się niezwykle trudne dla uczestnika.

"Milionerzy" to jeden z tych teleturniejów, który od kilkunastu lat cieszy się ogromną popularnością. Wszystko za sprawą emocjonujących rozgrywek i niezliczonej ilości ciekawych pytań. Nie inaczej było we wtorek, gdy swoją batalię o główną wygraną rozpoczął pan Jakub z Ustki.

Uczestnik z pewnością nie spodziewał się, że napotka spore trudności już przy pytaniu za 5 000 złotych. Brzmiało ono następująco: "Bandy to podobna do hokeja dyscyplina sportu, tylko...":

A. każdy ma dwa kije
B. zamiast krążka jest piłka
C. lodowisko jest elipsą
D. zamiast drużyn są bandy.

Gracz przyznał, że nigdy nie słyszał o bandy. Początkowo myślał, że poprawną odpowiedzią na pytanie jest B, jednak stwierdził, że dyscypliną sportową podobną do hokeja, w której używa się piłki, jest unikohej. Uczestnik zdecydował się na skorzystanie z koła ratunkowego. Po odrzuceniu przez komputer dwóch błędnych odpowiedzi, na ekranie zostały do wyboru opcje A i B.

Po krótkim przemyśleniu, pan Jakub postawił na odpowiedź A. Niestety, jego pierwsza myśl była najlepsza. Prawidłową odpowiedzią na to pytanie jest B - zamiast krążka jest piłka. Uczestnik zakończył grę z gwarantowanym 1000 złotych na koncie.

Podstawową różnicą między bandy a hokejem na lodzie jest to, że w pierwszej grze zawodnicy używają piłki, a w drugiej krążka. Boisko do bandy jest również większe od tego do hokeja. Wspomniany przez uczestnika unihokej to gra, w której głównym elementem jest piłka, jednak rozgrywka ma miejsce na boisku bez lodu, a osoby w niej uczestniczące nie jeżdżą na łyżwach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)