Milionerzy: pytanie o Gryfice warte 40 tys. zł. Jak poradziła sobie uczestniczka?

Milionerzy: pytanie o Gryfice warte 40 tys. zł. Jak poradziła sobie uczestniczka?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.03.2020 08:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We wczorajszym odcinku programu "Milionerzy" nie brakowało emocji i ciekawych pytań. Jedno z nich, o Gryfice warte było 40 tys. złotych. Sprawdźcie, czy znalibyście odpowiedź i jak poradziła sobie uczestniczka.

W 341. odcinku 7. sezonu programu "Milionerzy" pan Mikołaj wygrał 250 tys. złotych. Grę zakończył przy pytaniu o Nagrodę Nobla, które warte było pół miliona złotych. Z jakimi pytaniami zmierzyła się kolejna uczestniczka?

Większość z nich nie stanowiła dla niej trudności. Te jednak pojawił się przy pytaniu za 40 tysięcy złotych, które brzmiało:
Łódź ma w herbie łódź, Dąbie - liść dębu, a Gryfice?

  • A. gryf gitary
  • B. Gryficę Gnildę
  • C. wyżła gryfona
  • D. lwa z elementami orła

Uczestniczka sugerując się nazwą miasta wskazała odpowiedź D, co okazało się dobrą decyzją. Grę zakończyła z 40 tys. złotych a kolejne pytania usłyszy w następnym odcinku. Wy również możecie spróbować swoich sił w mobilnej grze "Milionerzy" - do pobrania tutaj.

Gryfice mają w swoim herbie gryfa - czyli mityczne stworzenie, które przedstawiane jest jako lew ze skrzydłami i przednimi łapami orła. W średniowieczu uważano gryfa za niezwykle potężny symbol, ponieważ powszechnie uważa się, że lew jest królem zwierząt a orzeł królem przestworzy. Pojawiał się w podaniach jako strażnik bezcennych dóbr.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)