Milion sprzedanych iPhone'ów

Milion sprzedanych iPhone'ów

Milion sprzedanych iPhone'ów
Źródło zdjęć: © IDG
11.09.2007 09:00, aktualizacja: 11.09.2007 10:06

Koncern Apple poinformował, iż smartfon iPhone znalazł już milion nabywców. Stało się to po 74 dniach od premiery ( 29. czerwca ). Dla porównania warto odnotować, że pierwszy milion odtwarzaczy iPodów udało się firmie sprzedać po prawie dwóch latach.

Steve Jobs wiąże jeszcze większe nadzieje z nadchodzącą wielkimi krokami gorączką gwiazdkowych zakupów. Wspominał o tym już w liście otwartym do klientów, zdenerwowanych niespodziewaną obniżką cen iPhone'a - http://www.idg.pl/news/122788.html. CEO firmy z Cupertino mówi: _ "Nie możemy się doczekać, by oddać ten rewolucyjny produkt w ręce jeszcze większej liczby klientów w okresie świątecznym" _.

Jobs ogłosił obniżkę ceny 8-gigabajtowego iPhone'a z 599 do 399 dolarów 5 września, podczas specjalnego pokazu, na którym zaprezentowano również nowe iPody ( więcej informacji: iPod touch - Wi-Fi i dotykowy ekran w odtwarzaczu - http://www.idg.pl/news/122553.html.

Jeśli ktoś kupił iPhone'a za niemal 600 dolarów na 10 dni lub mniej przed ogłoszeniem obniżki ( 5 września ), ma szczęście - wystarczy skontaktować się z firmą Apple, a 200-dolarowa różnica zostanie zwrócona. Pozostałym klientom zaoferowana zostanie zniżka w wysokości 100 dolarów na zakup dowolnego produktu Apple w sklepach Apple Retail Store lub w sklepie internetowym firmy.

Tymczasem do sprzedaży trafiło również oprogramowanie iPhoneSIMFree - pierwsza komercyjna aplikacja na rynku umożliwiająca odblokowanie iPhone'a. Niektórzy resellerzy, jak choćby Wireless Imports ( USA ) oraz australijski serwis internetowy iPhone Worldwide Unlock zamówili już określone partie licencji na oprogramowanie.

Do tej pory próbowano zhakować iPhone'a mniej lub bardziej "chałupniczymi" metodami. Pod koniec sierpnia br. założyciel firmy UniquePhones ( siedziba w Belfaście w Irlandii Północnej ), John McLaughlin, opublikował w blogu http://blog.iphoneunlocking.com sześciominutowy film wideo, na którym demonstrował, jak odblokować smartfon - http://www.idg.pl/news/121631.html za pomocą stworzonego w jego firmie oprogramowania.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)