Mieszkańcy byli w szoku. Tajemniczy stwór został schwytany, gdy spacerował po ulicy [Wideo]

Mieszkańcy byli w szoku. Tajemniczy stwór został schwytany, gdy spacerował po ulicy [Wideo]

Mieszkańcy byli w szoku. Tajemniczy stwór został schwytany, gdy spacerował po ulicy [Wideo]
Źródło zdjęć: © Materiał prasowy
30.10.2019 08:53, aktualizacja: 30.10.2019 09:04

Przerażające stworzenie wzbudziło strach wśród mieszkańców jednego z miasteczek w Malezji. Dziwne zwierzę przypominało krzyżówkę niedźwiedzia z kotem. Zszokowani mieszkańcy zadzwonili po Siły Obrony Cywilnej. Zwierzaka zwabiono...bananami.

Mieszkańcy miejscowości Sungai Chon w Malezji byli w szoku, gdy stanęli oko w oko z nieznanym im stworzeniem. Dziwny zwierzak postanowił wybrać się na spacer ulicami małego miasteczka i zupełnie nieświadomie rozsławił je w internecie. Filmy oraz zdjęcia, na których uwieczniono tajemniczego stworka szybko stały się hitem sieci.

Świadkowie wizyty tajemniczego gościa postanowili jak najszybciej poinformować tamtejsze Siły Obrony Cywilnej. Jedni mieszkańcy informowali przez telefon o "ogromnym brzydkim kocie" inni zaś o "czymś w rodzaju małego niedźwiedzia". Informatorzy nie gubili się w zeznaniach, nieznany stwór o dość przerażającym wyglądzie przypominał bowiem skrzyżowanie dwóch wyżej wymienionych zwierząt.

Obraz
© Materiał prasowy

Służbom po około 30 minutach udało się schwytać włochatego turystę. W interwencji pomogły im...banany. To właśnie popularne, tropikalne owoce zwabiły futrzaka do klatki. Zwierzaka złapano w okolicach domu jednego z mieszkańców, kiedy to wspinał się na stojaki i meble. Poniżej można zobaczyć wideo z tego wydarzenia.

Kim jest tajemniczy zwierzak?

Jak się okazało, stworek przypominający mieszankę niedźwiedzia z kotem to binturong - drapieżny ssak z rodziny wiwerowatych. Wszystkożerne zwierzę żyje w gęstych lasach południowej Azji. Głównie spotkać go można w w Indiach, Nepalu, Bangladeszu, Bhutanie, Birmie, Tajlandii, Malezji, Laosie, Kambodży, Wietnamie i Yunnanie w Chinach oraz od Sumatry, Kalimantanu i Jawy w Indonezji po Palawan na Filipinach.

Jego domem są drzewa, dlatego nie dziwi fakt, że mieszkańcy miasteczka nie potrafili go zidentyfikować. Naukowcom udało się obserwować zwierzęta zarówno na nizinach, jak i na wyżynach ponad 1000 m n.p.m.

Obraz
© Materiał prasowy

Stworzenie najprawdopodobniej trafi do Departamentu Dzikiej Przyrody i Parków Narodowych Peninsular. W Czerwonej księdze gatunków zagrożonych Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody i Jej Zasobów został zaliczony do kategorii VU (narażony na wyginięcie).

Binturongi większość czasu spędzają w koronach drzew, polując na owady, małe ptaki i gryzonie. U dorosłych binturongów długość ciała wynosi 61-96,5 cm, długość ogona 50-84 cm, długość tylnej stopy 11,8-18 cm, długość ucha 4,9-5,2 cm i masa ciała 9–20 kg. Zwierzęta żyją do 18 lat, uzyskują dojrzałość płciową po ok. 2,5 roku życia i pozostają płodne do wieku 15 lat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (274)