ycipk-p3j0as

Dwugłowa żmija w polskim lesie. Lasy Państwowe komentują [Zdjęcia]

Dwugłowa żmija brzmi nierealnie, a jednak leśnicy tłumaczą, że takie "dziwactwa" w naturze się zdarzają. Na stworzenie o dwóch głowach natknął się jeden ze spacerowiczów w okolicach Pułtuska. Przedstawiciel Lasów Państwowych komentuje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwugłowa żmija została zauważona w polskim lesie
Dwugłowa żmija została zauważona w polskim lesie (flickr.com, Fot: Jussi Silfver)
ycipk-p3j0as

Dwugłowa żmija nie jest tak dziwnym zjawiskiej, jak mogłoby się wydawać. Leśnicy zabrali głos w sprawie i uspokajają, że tego typu mutacje zdarzają się w przyrodzie regularnie:
- Zaobserwowany osobnik dotknięty jest zjawiskiem policefalii. Oznacza to, że organizm ma prawidłowo rozwinięte ciało, ale więcej niż jedną głowę - wyjaśnia na facebookowym profilu "Lasy Państwowe" przyrodnik dr Andrzej G. Kruszewicz.

Jak tłumaczy ekspert, takie przypadki były już opisywane w literaturze. Nie oznacza to jednak, że przykładów trzeba szukać w zakurzonych książkach. Na stworzenia dotknięte zjawiskiem policefalii natknąć można się w trakcie spacerów.

ycipk-p3j0as

Zobacz też: Inwazja biedronek azjatyckich. Jak się pozbyć uciążliwych owadów? Podpowiadamy

Innym przypadkiem jest dwugłowy zaskroniec, o znalezieniu którego informowano w sierpniu. Niejadowitego węża o dwóch głowach zlokalizowano w okolicach Gdańska.

Dużo ciekawszy przypadek miał miejsce w amerykańskim stanie Wirginia. Lasy Państwowe na swoim facebookowym profilu opisują, że głowy tamtego dwugłowego węża… rywalizowały ze sobą o pokarm. Według badaczy jedna była lepiej rozwinięta od drugiej.

ycipk-p3j0as

Na węże - choć niekoniecznie dwugłowe - natrafić teraz bardzo łatwo. Gady szykują się do zimy, szukając miejsc, w których będą mogły przetrwać zimniejszy okres.

Czytaj też: Inwazyjne i niebezpieczne biedronki azjatyckie oraz nasze polskie. Jak je odróżnić?

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-p3j0as

ycipk-p3j0as
ycipk-p3j0as