Miele FashionMaster - system prasowania z górnej półki cenowej

Miele FashionMaster - system prasowania z górnej półki cenowej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

16.04.2013 12:33

System prasowania FashionMaster marki Miele wykorzystujący parę i aktywną powierzchnię do prasowania właśnie debiutuje na polskim rynku. Urządzenie ma umożliwiać prasowanie nawet najbardziej wymagających tkanin. Nie jest jednak tanie.

FashionMaster posiada stopę żelazka ze stali o charakterystycznej strukturze plastra miodu, znanej już dobrze z bębnów pralek i suszarek Miele. Dzięki niej żelazko ma pracować z większą delikatnością, chroniąc wrażliwe na ciepło tkaniny. Obok automatycznego odkamieniania, czy funkcji Steamer urządzenie posiada dwustopniowy system składania i rozkładania.

Żelazko, wytwornica pary i aktywna powierzchnia do prasowania tworzą zintegrowaną całość. Dwa znajdujące się wewnątrz schowki dają miejsce do przechowywania żelazka i pozostałych akcesoriów. Aktywna powierzchnia do prasowania wyposażona została w dmuchawę napełniającą powietrzem pokrowiec deski, co ma ułatwiać prasownie delikatnych tkanin, np. jedwabiu - dzięki niemu rzeczy zachowują się tak, jakby ułożone zostały na poduszce powietrznej. Natomiast funkcja zasysania wspomaga przenikanie pary przez ubrania i zapobiega ich przesuwaniu.

Taki sposób prasowania - bez nacisku oraz właściwie bez dotykania materiału - ułatwia prasowanie ubrań wykonanych z angory, odzieży z tworzyw sztucznych lub ubrań z falbanami. Dmuchawa uruchamia się automatycznie i wyłącza podczas przerw w prasowaniu. Charakterystyczny, heksagonalny wzór plastra miodu stopy żelazka ma poprawiać rozprzestrzenianie się pary.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Moc, z jaką para uderza w tkaninę podczas prasowania, ma znaczenie zwłaszcza przy prasowaniu grubych i gęstych tkanin jak dżins, len, a przede wszystkim, gdy prasuje się ubrania wiszące na wieszakach. W zależności od modelu, para osiąga ciśnienie 3,5 lub 4 barów. Model B 184. FashionMaster różni się od podstawowego modelu B 1312 dwustopniową regulacją nadmuchu i wyjątkowo odpornym na wysoką temperaturę pokrowcem deski wykonanym z kevlaru. Ten flagowy model posiada także funkcję Steamer, która ułatwia prasowanie w pionie: usuwa zagniecenia z wiszących sukienek, żakietów czy garniturów, wygładza zagięcia na tkaninach a jednocześnie odświeża ubranie.

Miele B 1312 FashionMaster - podstawowe dane:
- ciśnienie pary 3,5 bar
- stała ilość pary 100g/min
- szer. x wys. x głęb. w mm: 1480 x 970 x 470
- powierzchnia prasowania w mm: 1200 x 400
- max. pobór mocy (kW): 2,2
- cena: 5 790 zł

Miele B 1847 FashionMaster - podstawowe dane:
- ciśnienie pary 4,0 bar
- stała ilość pary 100g/min
- szer. x wys. x głęb. w mm: 1480 x 970 x 470
- powierzchnia prasowania w mm: 1200 x 400
- max. pobór mocy (kW): 2,2
- cena: 7 190 zł

Źródło: informacje producenta, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)