Microsoft zarabia świetnie, ale obraca mniejszymi pieniędzmi niż Apple

Microsoft zarabia świetnie, ale obraca mniejszymi pieniędzmi niż Apple

Microsoft zarabia świetnie, ale obraca mniejszymi pieniędzmi niż Apple
Źródło zdjęć: © IDG
29.10.2010 15:10

Dobre wiadomości dla Microsoftu: firma odnotowała w minionym kwartale największe przychody w historii. Gorsze: wyszukiwarka Bing jest jak studnia bez dna, przyniosła 562 milionów dolarów strat.

Ballmer i jego podwładni mają wiele powodów do radości: przychody firmy w pierwszym kwartale roku obrachunkowego, czyli w okresie 1 lipca - 3. września, wyniosły 16,2 miliardy dolarów, zaś zyski 5,41 miliarda. Zysk netto MS wzrósł o 51 procent w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym. Największym źródłem przychodów okazał się sztandarowy produkt firmy - Windows 7. Dywizja, która zarządza oprogramowaniem do pecetów zarobiła w trzy miesiące 7,1 miliarda dolarów.

Obraz
© (fot. AFP)

Xbox 36. był najlepiej sprzedającą się konsolą w USA w lecie (38 -procentowy udział w rynku), szybko rozchodzi się gra na Xboxa "Halo: Reach". Świeży Office 2010 znika z półek jak świeże bułeczki. Wkrótce debiut dobrze ocenianego systemu operacyjnego na smartfony, Windows Phone 7 oraz zacieśnienie współpracy między wyszukiwarką Bing i portalem Yahoo.

Przychody Microsoftu są po raz pierwszy od 15 lat niższe od wyników Apple. Firma pod przewodnictwem Jobsa wypracowała w tym samym czasie przychody wynoszące 20,34 miliarda dolarów i zarobiła 4,31 miliarda.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)