Microsoft wyjaśnia: IE w XP SP3

Microsoft wyjaśnia: IE w XP SP3

Microsoft wyjaśnia: IE w XP SP3
Źródło zdjęć: © IDG
12.05.2008 12:00, aktualizacja: 12.05.2008 12:12

Microsoft oficjalnie ostrzegł osoby planujące zainstalowanie trzeciego Service Packa dla Windows XP, że jeśli zdecydują się na uaktualnienie systemu, w którym zainstalowana jest już przeglądarka IE7, to niemożliwe będzie odinstalowanie jej i korzystanie z IE6. Koncern zastrzegł, że jedynym sposobem na "downgrade" IE do wersji 6 będzie odinstalowanie SP3.

_ "Jeśli korzystasz z IE 7 i zainstalujesz XP SP3, w Twoim systemie pozostanie tylko Internet Explorer 7. Twoje ustawienia zostaną zachowane, jednak nie będziesz miał możliwości odinstalowania IE7 i przywrócenia IE 6 ( z menu w Panelu Sterowania zniknie taka opcja )" _ - tłumaczy Jane Maliouta, program manager zespołu odpowiedzialnego za IE.

Przedstawicielka Microsoftu zastrzegła, że jest to zabieg celowy - Microsoft zdecydował się takie krok, ponieważ service pack zawiera uaktualnione wersje większości plików wykorzystywanych przez IE. _ "Sytuacja, w której w systemie pozostają te same pliki w różnych wersjach jest niepożądana i może prowadzić do zakłóceń w pracy. Dlatego postanowiliśmy uniemożliwić odinstalowanie IE7" _ - tłumaczy Maliouta.

Osoby, które po aktualizacji do SP3 chciałyby zachować możliwość korzystania z IE6, powinny przed zainstalowaniem service packa usunąć z systemu Internet Explorera 7 - dzięki temu otrzymają system Windows XP SP3 z w pełni uaktualnionym IE6. Jeśli wtedy zainstalują w nim IE7, wciąż będą miały możliwość odinstalowania przeglądarki i powrotu do wcześniejszej wersji

Przypomnijmy: Microsoft udostępnił IE7 w październiku 2006 r. - było to pierwsze znaczące uaktualnienie przeglądarki koncernu od połowy 2001 r. ( wtedy pojawiła się finalna wersja IE6 ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)