Microsoft wspiera Open Document Format

Microsoft wspiera Open Document Format

18.05.2007 11:00

Koncern z Redmond poparł wpisanie standardu ODF (otwartego formatu zapisu dokumentów, wykorzystywanego m.in. w Open Office) - na listę biznesowych standardów, prowadzoną przez organizację ANSI (American National Standards Institute).

Przedstawiciele Microsoftu mówią, iż rozszerzenie listy rekomendowanych firmom standardów pozwoli klientom na swobodne dokonanie wyboru odpowiedniego dla nich formatu. W wydanym z tej okazji przez koncern oświadczeniu czytamy też, że Microsoft zamierza zgłosić na listę ANSI swój własny format - Open XML.

Koncern z Redmond już po raz drugi wsparł ODF - firma głosowała również za uczynieniem tego formatu standardem ISO. Jak na razie koncern nie może jednak w tej sprawie liczyć na wzajemność firm rozwijających ODF - podczas głosowania w sprawie przyjęcie Open XML na listę standardów rekomendowanych przez organizację Ecma International, IBM ( jeden z głównych promotorów ODF ) głosował przeciwko formatowi Microsoftu.

ODF jest już standardem ISO - głosowanie w sprawie uznania za taki standard formatu Open XML odbędzie się pod koniec bieżącego roku.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)