Microsoft pracuje nad własną kartą SIM

Microsoft pracuje nad własną kartą SIM

Microsoft pracuje nad własną kartą SIM
Źródło zdjęć: © DeclanTM / CC
10.01.2016 12:05, aktualizacja: 11.01.2016 12:50

Wygląda na to, że Microsoft zamierza wkrótce wprowadzić na rynek własną kartę SIM, przeznaczoną dla użytkowników telefonów z Windows. Mogliby oni dzięki niej korzystać z internetu, płacąc jedynie za wykorzystane dane.

Plany Microsoftu nieco przedwcześnie ujawniła udostępniona przez firmę aplikacja. Według opisu pozwalać ma ona na łączenie się z siecią komórkową w kraju użytkownika w celu odbierania i przesyłania danych. Usługa miałaby być przeznaczona dla tabletów czy laptopów, nie będzie bowiem pozwalać na wykonywanie połączeń głosowych - tylko internet.

Przede wszystkim jednak usługa wymagać będzie specjalnej karty SIM, produkowanej przez Microsoft, która... jeszcze nie istnieje. Umożliwi ona korzystanie z internetu bez dodatkowych opłat czy podpisywania umowy z operatorem.

Usługa dostępna ma być początkowo w wybranych krajach. Jakich? Gigant z Redmond w celu zrealizowania swoich planów podpisał umowę z firmą Transatel, wirtualnym operatorem komórkowym, działającym na terenie USA, Meksyku, Indii, w kilku krajach azjatyckich i w dużej części Europy. Potencjalny zasięg sieci Microsoftu może być więc duży.

Nie jest to pierwszy pomysł tego typu. Własną kartę SIM oferuje w iPadach sprzedawanych na terenie USA Apple. Pozwala ona użytkownikom na wybranie oferty jednego ze współpracujących z firmą operatorów według własnego uznania. Czy karta Microsoftu będzie działać w ten sposób, czy też raczej da użytkownikom do wyboru jedną konkretną ofertę, którą będą musieli zaakceptować bądź nie - tego jeszcze nie wiemy.

_ Dominik Gąska _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)