Microsoft pracuje nad własną kartą SIM

Microsoft pracuje nad własną kartą SIM
Źródło zdjęć: © DeclanTM / CC

10.01.2016 12:05, aktual.: 11.01.2016 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że Microsoft zamierza wkrótce wprowadzić na rynek własną kartę SIM, przeznaczoną dla użytkowników telefonów z Windows. Mogliby oni dzięki niej korzystać z internetu, płacąc jedynie za wykorzystane dane.

Plany Microsoftu nieco przedwcześnie ujawniła udostępniona przez firmę aplikacja. Według opisu pozwalać ma ona na łączenie się z siecią komórkową w kraju użytkownika w celu odbierania i przesyłania danych. Usługa miałaby być przeznaczona dla tabletów czy laptopów, nie będzie bowiem pozwalać na wykonywanie połączeń głosowych - tylko internet.

Przede wszystkim jednak usługa wymagać będzie specjalnej karty SIM, produkowanej przez Microsoft, która... jeszcze nie istnieje. Umożliwi ona korzystanie z internetu bez dodatkowych opłat czy podpisywania umowy z operatorem.

Usługa dostępna ma być początkowo w wybranych krajach. Jakich? Gigant z Redmond w celu zrealizowania swoich planów podpisał umowę z firmą Transatel, wirtualnym operatorem komórkowym, działającym na terenie USA, Meksyku, Indii, w kilku krajach azjatyckich i w dużej części Europy. Potencjalny zasięg sieci Microsoftu może być więc duży.

Nie jest to pierwszy pomysł tego typu. Własną kartę SIM oferuje w iPadach sprzedawanych na terenie USA Apple. Pozwala ona użytkownikom na wybranie oferty jednego ze współpracujących z firmą operatorów według własnego uznania. Czy karta Microsoftu będzie działać w ten sposób, czy też raczej da użytkownikom do wyboru jedną konkretną ofertę, którą będą musieli zaakceptować bądź nie - tego jeszcze nie wiemy.

_ Dominik Gąska _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)